| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de si-a gasit Cain nevasta tocmai in tinutul Nod? Se deduce clar ca mai erau si alti oameni si de unde a aparut nevasta lui tocmai in tinutul Nod? Si pe aia a izgonit-o-Dumnezeu? Mai exact.Ce cauta nevasta lui Cain tocmai in tinutul Nod?

117 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca erau îngerii decăzuți, uriașii. Alta explicație mai buna, nu găsesc.
In Geneza 6 este relatat mai pe larg acest subiect.

E evident ca nu și-a luat-o de soție pe una dintre surorile lui. =) Cred ca aici te duce gândul. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Daca scoti incesturile, violurile, si crimele din biblie se aduna de o carte destul de groasa...

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrionelu a răspuns:

Sunt foarte multe lucruri ilogice în Biblie, mai ales în vechiul testament. Cine crede cu frenezie în aceste texte antice va găsi o explicație.
O alta aberație grosolana este în geneza, când în prima zi a zis sa fie lumina, iar în ziua a 3-a a creeat soarele laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Cei care pun astfel de întrebări dau dovadă de analfabetism funcțional. Păi, ce este cu întrebarea asta? Mai citește din Biblie până înțelegi.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cei care au aceasta „boala" nu își dau seama că albul este alb.

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu se observa clar că a făcut Dumnezeu 2 oameni la început?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

La versetul mă refer 27, în caz că nu ți-ai dat seama.

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar unde scrie asta în Biblie?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Taci ma! Maria cu Iosif erau logodiți. A fost umbrita de Duhul Sfânt, înainte ca ea sa fie cu Iosif. Apoi, este scris ca au avut acordul lui Dumnezeu, ca ei sa fie împreună.
Blasfemiile astea sunt groaznic pedepsite, ai grija cum gândești!

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La fiul lu' dumnezo' am rezerve. Eu as zice ca s-a nascut prin fertilizare in-vitro. Astfel e posibila treaba cu virginitatea ma-si. Sau, bineinteles si cel mai probabil, ma-sa si-o tragea cu toti vecinii fiindca mosneagul ei nu prea mai performa de nici o culoare in domeniul asta, si cand a ramas insarcinata i-a bagat povestea cu sfintul fum.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Ce e aia blasfemie, ma rog? Interpretare non-standard? Ceva care chiar te face sa te gindesti ca "stai, frate, noi discutam povesti pentru copii aici" sau ce? Fi-ti-ar umbra sfintului cremvusti sa iti fie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Un loc mai groaznic ca acela nu cred ca exista, deci, nu mi-aș dori nicidecum sa ajung acolo, si nici cineva drag mie.
Daca asta e subiect de gluma si de caterinca, atunci eu ma retrag.

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi exact așa este. Ți se pare greu ceva de înțeles? Este chiar atât de șocant?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Fiecare va da socoteală! Dacă blasfemiile îți sunt drage, atunci permite-mi sa iti urez drum bun... spre L. A. =)

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Știu siteul, ce este cu el?

Răspuns utilizator avertizat