| LaraClarice a întrebat:

Cum e cu botezul la musulmani? Mai ales la fete. Cunosc o fata din Turcia. O cheama Seda in acte dar mi-a spus ca numele ei de botez e Zehra.
De ce numele Zehra e ca si cum nu ar exista?

Răspuns Câştigător
| zulal97 a răspuns:

Buna LaraClarice! Si eu sunt din Turcia, dar in religia musulmana nu exista botez. Decat o traditie veche in care tatal sau un barbat din familie ii spune bebelusului la ureche marturisirea de credista islamica apoi ii spune numele, dar care ramane si in acte

2 răspunsuri:
| LaraClarice explică (pentru Alex):

Raspunsul tau nu mi-e de folos.