| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e Enciclopedia despre Iisus de Lois Rock? Merita cumpărată și citită?

3 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Timpul e limitat. A citi o carte e in general un castig, insa e mai util sa citesti o carte care te ajuta in ceea ce faci.

| Irinel15123532 a răspuns:

Mai bine citesti noul testament, este revelatia lasata de Dumnezeu pe pamant.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

De vreme ce Isus Cristos a fost un personaj fictiv/mitologic, orice scriere care pretinde să ateste existența sa este inutilă și simplu folosită pentru propagandă și dezinformare. Elitele au nevoie ca oamenii să rămână creștini spălați pe creier care să nu bănuiască nimic. Pentru asta a și fost inventată această religie.
https://tinyurl.com/rttmyuc