| anonim_4396 a întrebat:

Cum e hranita o bucata din mireasa ( ramasita din 144000 ) lui Cristos, de catre ceilalti crestini pe Pamant?

2 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Folosesti termeni de care se vede ca habar nu ai asa ca explica ce inseamna:
1 MIREASA
3 RAMASITA
Daca nu sti ce inseamna aceste nume sau numere tot ce spui tu este INUTIL si arata ca ai un mare haos in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand cineva cunoaste, crede in existenta acestor oameni inviati in cer si vorbeste despre Imparatia lui Dumnezeu prin Cristos si cei 144000 DIN CER ca si guvernare cereasca, atunci hraneste ramasita unsa a lui Cristos de pe Pamant dintre cei care mai sunt in viata pe Pamant dintre cei 144000. A hrani sau a transmite energie in favoarea lui Cristos si a celor 144000. Un crestin uns este sigilat de Dumnezeu, imediat inainte de moartea si invierea sa in prezent. happy