| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cum e sa fii cu adevarat liber dar liber din cale-afara de orice grija, de orice remuscare si amintire neplacuta si mai ales de orice suferinta si indatorire?

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cu adevărat liber este să fii în Hristos.Eu cred ce zice la Carte- nu este nici o condamnare pentru cei ce sunt în Hristos

| Algo098 a răspuns:

Liber esti atunci cand esti constient de realitatea care te inconjoara si nu crezi in legende, povesti, ninuni. Atunci esti liber si nu ai nici o frica. O viata avem, mai lunga sau mai scurta, dar finita. Trebuie sa o traim frumos alaturi de semenii nostri. Nu trebuie sa ne temem de moarte, nici sa speram la o viata vesnica. Asa ceva nu exista.