| JohnnyJon a întrebat:

Cum este privita azi necesitatea de a avea un preot duhovnic

2 răspunsuri:
| MortemAeternum a răspuns:

Ma nu am inteles de ce anume trebui sa se roage altul pentru tine. Daca spui ca esti crestin, ar trebui sa o faci singur, deoarece daca l-ai primit pe Isus...ai tot dreptul sa te rogi singur, fara sa il pui pe altu sa se roage pentru tine, pana la urma Isus te cheama la o relatie personala cu el si nu cu preotul.Bine inteles ca poti sa mai chemi pe cineva sa te sustina in rugaciune si sa se roage cu tine, dar nu sa se roage el pentru tine, iar tu sa nu te rogi personal deloc mi se pare absurd, dar eu acum privesc din perspectiva unui fost crestin, deci nu stiu cata relevanta are...

| fratiikaramazov a răspuns:

Azi multi nici nu stiu ce e acela duhovnic. Nici eu nu stiam pana acum ceva timp. dar e extrem de important in viata unui crestin. Sfaturile lui sunt foarte pretioase.