| LupuMaria a întrebat:

Cum iti dai seama ca lucifer e langa tine?

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Lucifer este in fiecare din noi cum si un adevarat crestin imi va spune ca suntem facuti dupa chipul si asemanarea LUI (adica Dumnezeul ala al vostru )si o parte din el exista in sufletul nostru.Numai ca o parte din noi refuzam sa credem ca suntem facuti din rau reprezentat de Lucifer si bine reprezentat de Dumnezeu iar o alta parte printre care se afla si subsemantu imbratisam fara frica Raul ceea ce ma face pe mine ca OM mai puternic decat aceste entitati poate doar imaginare.

13 răspunsuri:
| Sunnyツ a răspuns:

Cand pui genul asta de intrebar.

| Thunderstruck a răspuns:

E un intreg ritual, e cam lung, dar daca o sa vrei sa ti-l zic, ti-l zic big grin.

| 4b a răspuns:

Cand esth inspirat sa-ti dezamagesti Tatal...

| Mădă0611 a răspuns:

Cand te gandesti la asta, il creezi in mintea ta laughing

| danut a răspuns:

Lucifer sau Dracul in general nu are ceva cu oamenii fara religie sau cei OCAZIONAL religiosi. El bantuie DOAR pe langa cei cu adevarat credinciosi pentru ai face sa-si piarda credinata.

| LupuMaria explică (pentru danut):

Dar se spune ca lucifer e un om cazut din cer, si tu zici ca lucifer e dracu

| LupuMaria explică (pentru danut):

Din rai scuze

| Dorugar a răspuns (pentru LupuMaria):

Omu care cade din cer se numeste parasutist si nu Lucifer!
Lucifer, sau pe romaneste Luceafarul, este personalizarea Diavolului reprezentat ca steaua stralucitoare a diminetii!

| EmaS a răspuns:

Cand te indeamna sa nu asculti de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand il auzi cum iti sopteste cuvinte sexy la ureche.

| DyNo a răspuns:

Cand ai cartile de legende despre el langa tine. Este doar o legenda...

| Archdaemon a răspuns:

Nu exista Lucifer, deci sigur nu e langa tine.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cand te indeamna la neascultare de Dumnezeu.