| Elsior a întrebat:

Cum iti dai seama daca cineva si-a vandut sufletul diavolului?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista asa ceva. Nu ai cum sa iti vinzi sufletul, nici macar nu se stie sigur daca exista suflet sau nu. Oricum se spune ca cineva si-a vandut sufletul diavolului in momentul in care o persoana are mult noroc, are foarte multi bani si este foarte rea cu cei din jur. (probabil ai putea spune acelasi lucru despre toti politicienii de la noi din tara big grin)

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Satan e foarte siret si incearca atat in mod direct cat si indirect sa atraga de partea sa cat mai multi oameni.Ghidul pentru viata unui crestin adevarat e aplicarea in totalitate a principiilor biblice, nu a unor traditii si obiceiuri impuse de oameni.De fapt e o metoda eficienta a lui Satan de a induce lumea in eroare. 2Corinteni11:14,15

| mODIN a răspuns:

Atunci cand Mos Craciun nu ma vine cu cadouri!

| zurick a răspuns:

Nu poti vinde ce nu este al tau.Sufletul tau este a lui Dumnezeu.

| Elsior explică (pentru zurick):

Deci, sa inteleg ca din punctul tau de vedere NU exista pact cu diavolul?

| zurick a răspuns (pentru Elsior):

Nu poti vinde ceia ce nu este al tau.
Daca ar exista pactul asta, ar fi doar o aluzie, pacaleala care sa te-ndeparteze de Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletul nu ti-l poti vinde, este o entitate asupra careia nu ai stapanire. Dar daca te referi la a fi satanist, mda, poti spune ca atunci "ti-ai vandut sufletul".
Dar sa stii ca satana iti da pe o parte dar iti ia pe alta...si ce iti ia e mai valoros decat orice ti-ar putea da

| fadnox a răspuns:

Nu mai are eticheta

| DamnedShadow a răspuns:

Arunca pisici moarte peste gardul vecinului.

| aureu a răspuns:

Sufletul tau este a lui Dumnezeu.