| EmaS a întrebat:

Cum iti imaginezi cerul?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Cerul este ceva dincolo de imaginatia mea.Biblia spune ca acolo'' nu va mai fi moarte, nici tristete, nici durere, nici plans''.Ce minunat!

38 răspunsuri:
| ImmaDucK a răspuns:

Eu,nu imi imaginez cerul
Eu doar ma uit in sus si il vad asa cum este

| EmaS explică (pentru ImmaDucK):

Ehe! Dar dincolo de ceea ce vezi? Biblia spune ca toata puterea de imaginatie a omului nu este de-ajuns ca sa isi poata inchipui gloria cerului.

| Ebixa a răspuns:

Cereul e un loc minunat plin de har si slava.

| danay72 a răspuns:

Cerurile fizice sunt minunate, fiind ocazii prin care sa invat si sa-l laud mai mult pe Creator, iar cerurile spirituale le vad pline de creaturi spirituale dornice sa asculte de Dumnezeu si sa implineasca ceea ce El spune.Psalmi19:1-4; Daniel7:9,10

| Mădă0611 a răspuns:

Cerul "fizic" nu exista, cerul despre care stiu ca exista seamana cu ce am eu la imaginea de profil, desi aia e o nebuloasa happy

| C0nstantin a răspuns (pentru Mădă0611):

Deja ai pierdut-o pe saraca Ema la cuvantul "fizic" laughing

| ImmaDucK a răspuns (pentru EmaS):

Biblia e o colectie de carti aleasa de niste oameni, si au pastrat doar cartile care le placeau lor.
De ce considera ca e ceva dincolo de ceea ce vedem? Doar pentru ca scrie in biblie?

| adifox a răspuns (pentru EmaS):

Ia da citatul sa vedem unde zice asta.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Http://weknowmemes.com/2012/05/sarcasm-has-no-limits/

E de ajuns sa privesc in sus sa vad cerul.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Oricat de bogata mi-a fi imaginatia,nici macar nu voi atinge acea frumusete, chiar daca nu stiu cum arata.
Cred ca este un loc care daca ochiul omului il vede, va plange de bucurie, mai ales ca acolo se afla Sfanta Treime, Cea mai Mare Putere a tuturor timpurilor.

| fllu07 a răspuns:

Precum spunea cineva, sa nu dam nume, o sa stau la masa cu avraam cu isac si iacob laughing

| Popcorncubranza a răspuns:

Albastru straight face

| ChR a răspuns (pentru EmaS):

Penibil, a sarit ala de la 36 de kilometri si era spatiu gol, era deasupra norilor

| EmaS explică (pentru adifox):

Lui Apostolul Pavel i s-a acordat favoarea de a arunca o privire pana in al treilea cer.,, Ceea ce ochiul nu a vazut, si urechea nu a auzit, si la inima omului nu s-a suit, este ceea ce a pregatit Dumnezeu celor ce-L iubesc.,,

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Albastru

| EmaS explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Dar dincolo de cer?

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns (pentru EmaS):

Dincolo de cer... cred ca universul... mai departe nu pot merge

| EmaS explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Ehe! Prin credinta se poate!

| georgeceltoma a răspuns (pentru EmaS):

Parerea mea este ca ar trebui cei credinciosi sa stea mai mult cu capul pe pamant ca observ capul lor este in cer sau in nori pe undeva. A-l treilea cer...

| EmaS explică (pentru georgeceltoma):

Parerea ta nu conteaza!

| EmaS explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Da,asa il vedem cu totii, dar dincolo de ceea ce izbeste ochiul?!

Răspuns utilizator avertizat
| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Nu atat de multa imaginatie. thinking

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Adevarul e ca nu ne putem imagina cum e in cer, caci vorbesti de Paradis.

| georgeceltoma a răspuns (pentru EmaS):

Chiar daca ma numesc sfantul George?

| EmaS explică (pentru georgeceltoma):

Poti sa fi si Papa Pius de la Roma!

| georgeceltoma a răspuns (pentru EmaS):

Eu sunt sigur ca daca eram papa de la roma tu te inchinai la mine si credeai ca sunt un sfant

| EmaS explică (pentru georgeceltoma):

Crezi gresit. Eu nu ma inchin inaintea nimanui. Numai lui Dumnezeu in Duh si Adevar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o mare intindere albastra nesfarsita