| Pitik_Ella_1992 a întrebat:

Cum le pot demonstra parintilor mei ca iubitul meu nu este tigan?
Funditsaaaa + Vott :****

Răspuns Câştigător
| Ninussu a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa le demonstrezi ca nu este tigan. Daca tu il iubesti si el raspunde dragostei tale si te merita, atunci trebuie doar sa le demonstrezi ca este un om bun. La noi sunt discriminati tiganii doar pentru ca majoritatea sunt ignoranti si ne fac tara de ras, in Italia ii baga pe romani in aceeasi oala cu infractori si criminali. Daca parintii tai nu te cred, atunci vorbeste cu prietenul tau, faceti impreuna lucruri care sa ii bucure si sa ii faca sa isi schimbe parerea.

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu zic sa le prezinti parintii lui.

| missakihabara a răspuns:

Cum adica cum? ...este sau nu este pana la urma nu conteaza daca tu il placi asa cum e si el stie sa ii respecte pe ai tai

| shadovv a răspuns:

Depinde la ce nivel te referi:
Etnico-biologic: incearca cu un test adn. Cultural vorbind prezinta parintilor tai nivelul cultural al prietenului tau.

| William a răspuns:

Daca parintii lui sunt tigani si el este, nu poti demonstra contrariul. Dar daca va iubiti nu vad de ce ar conta ce cred parintii vostri.

| reihiuke a răspuns:

Daca este tigan, nu ai cum, pentru ca este laughing

Daca nu este, nici atunci nu ai cum, din moment ce nu au capacitatea sa-si dea seama singuri.

| Hombre a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le demonstrezi tu parintilor tai ca esti cu capul pe umeri, tu nu vezi ca umbli cu cioara vopsita?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pune-l sa se dea cu vopsea alba, daca-i "bronzat".

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mai exista asemenea mentalitati? Daca sti ca nu este, prezinta-le parintii lui.Iar daca este-ceea ce nu ar trebui sa fie treaba nimanui-asuma-ti responsabilitatea si nu le da explicatii.

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat z sa il accepte asa

| Pitik_Ella_1992 explică (pentru Ninussu):

El nu este tigan, dar ai mei nu ma cred ...Ms mult iti voi urma sfatul
:*

| Cristina7903 a răspuns (pentru Pitik_Ella_1992):

Cum il cheama de la familie?happy