| AvalohAlyn a întrebat:

Cum mă poate vindeca Dumnezeu? Întreb asta fiindcă doctorii psihiatri îmi pot da doar un tratament medicamentos care mă ajută 45 la sută.Am incercat zeci de tratamente.Toc-ul,anxietatea,elementele depresive nu trec în totalitate, doar se ameliorează simptomatologia.Dar de vindecat nu se poate vorbi.Asa că ultima speranță îmi este la Dumnezeu.Sincer.

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

In vin in minte 2 idei: una sa fii umil si sa zici: Doamne iarta-ma si faca-se voia ta, dar si sa simti ca te aude Dumnezeu, si El te va auzi, si nu te va lasa, iti va da alinare in ziua aceea cand esti la pamant si vei plange.
A doua idee ar fi ca tu sa te rogi Lui, sa deschizi cartea de rugaciune si cu sufletul la pamant sa te rogi la El, si incearca sa Il descoperi pe Dumnezeu, asculta pe Youtube pe duhovnici: poti sa cauti puterea athonita cu Pimen Vlad, sau invataturile preotului Rafail Noica, Parintele Calistrat Chifan. Si incearca sa Il descoperi, sa Il cercetezi, sa vii spre El, du-te la biserica, chiar daca ai o teama de ea, du-te si stai acolo cu gandul la El. si El ti se va descoperi si vei vedea in sufletul si mintea ta acea luminita, toata vointa sa fie spre a deveni un om mai bun, un om al lui Dumnezeu. Si sa ai mare incredere in El si sa te lasi in bratele Lui, si spune-ti in mintea ta: ce o fi o fi, Dumnezeu e cu mine, cand ceva rau sau deranjant sau ceva ce te tulbura va veni si sa fii cu mintea numai la Dumnezeu, caci asa vei trece peste. Dar va fi un drum destul de greu. Dar cu toata increderea si vointa vei reusi, daca te lasi in mainile Lui, te va ajuta. Va fi si un drum lung, dar si frumos. Dumnezeu sa te ajute!

| annna29872 a răspuns (pentru slayer09):

Daca vreti sa mergeti la cineva care e de incredere si nu iti spune prosti incercati la florin reiki healer, asa il gasiti pe Facebook. eu una singura am ramas uluita cand am vazut cum apar acele cruci pe mana. plus ca m-a ajutat si in problema mea dar si cu sfaturi.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu te vindeca pe plan psihic în primul rând, iar în al doilea pe plan fizicwinking!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca nu crezi nu vei fi vindecat.Domnul Isus ori de cate ori a vindecat pe cineva ii spunea: credință ta te-a vindecat.Va trebui sa crezi si sa " nu mai păcătuiești" așa se adresa Isus tuturor celor vindecați.

| Helper07 a răspuns:

Medicamentul e iubirea. Nu sti ce poate face. Incearca-l, n-ai nimic de pierdut.

| Monamonicamm a răspuns:

Poarta ți crucea. A fiului sau iubit a fost mult mai grea decat a noastră
Apropie te de biserica căutați un duhovnic spovedește te mai lasa jocurile cu autobuze