| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poate Dumnezeu sa vindece ființa mea?

23 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeu poate sa vindece fiinta ta instantaneu DAR DE CE ar face asa ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ei na, suferi, nu suferi de nimic caci un suferind cu capul NU AR putea scrie pe net.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poate ca nu exista, nu te mai baza pe povesti. Ia si te vindeca singur...

| Celcestietot a răspuns:

Pai la Dumnezeu toate sunt cu putinta, deci iti dai seama ca te poate vindeca! Tot ce trebuie sa faci este sa il urmezi pe El, la fel cum a facut Iisus!

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

"Tot ce trebuie sa faci este sa il urmezi pe El, la fel cum a facut Iisus!"
Isus ESTE Dumnezeu, cum se poate urma singur?

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

De cate ori să vă zic că Iisus nu este Iahve?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Dumnezeu este un grup format din 3. Normal ca eu cred in Dumnezeu, nu sunt martor al lui Iehova (ca si religie).

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

De cate ori sa-ti spun ca DACA Tatal s-ar fi apropiat de Terra dupa caderea omului in pacat din cauza ACESTUIA (pacatului) TOT sistemul nostru Solar ar fi ars instaneu. Pacatul NU POATE avea fiinta in prezent Tatalui asa ca ramane DOAR FIUL sa fie cel care a venit pe Terra, deci ACESTA ESTE Iehova. Dar citeste Ioan 1, 1-5 si te vei lamuri sau esti Iehovist caci numai aia spun asa aiureli. De altfel conform Bibliei cei care NEAGA Dumnezeire a lui Hristos acesta fiind Iahve au parte SIGURA de Focul Vesnic.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Iisus nu este Iahve...

Răspuns utilizator avertizat
| BlackLight1987 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu este un grup. Este Unul intreit in Persoane.

| Celcestietot a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu este si nu imi schimb parerea! Ti-am mai dat exemple.

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Biblia spune ca ESTE, pe cine vrei sa cred, pe Dumnezeu sau pe tine care IL contrazici pe Dumnezeu? umnezeu este Iahve iar tu ESTI iehovist care din punct de vedere Biblic esti demoniozat fara sanse de scapare. Citeste Biblia OLD King Games sau chiar Cornilescu sau de ce nu, cea Sinodal Ortodoxa si lasa iehovismul deoparte caci NU SUNT crestini.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Nu sunt iehovist. Iisus este Dumnezeu Fiul, iar Iahve Dumnezeu Tatal. Corect?

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Uite cum faci, te duci la un preot ortodox si i intebi ce inseamna TEOFANIE si apoi mai discutam.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Știu ce înseamnă. Acum ce urmează?

| danut a răspuns (pentru Celcestietot):

Iti voi raspunde in curand.

| Celcestietot a răspuns (pentru danut):

Sigur!

| Octavian199 a răspuns:

Danut, pe cine? Pe Iisus? Vezi ca te contrazice chiar una din evangheliii.Matei 26, versetele 36, 37 si 38.

| Helper07 a răspuns:

Exista pare un lucru prea greu pentru Dumnezeu?

| BlackLight1987 a răspuns:

El poate...intrebatea este tu vrei cu adevarat, si crezi cu adevarat ca poate?