| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa devin un căutător spiritual și un amator medical care găsește până la urmă,vindecarea,pacea,sănătatea și pe Dumnezeu, Divinitatea,Lumina,Creatorul și Dragostea Infinită? Asta vreau sa fiu toată viața,un căutător spiritual și un amator că hobby medical,drumul acesta îl aleg. Vreau sa găsesc pe Dumnezeu și Lumina,Pacea Lui și Dragostea Lui sa fie descoperite și în inima mea,sunt un foarte mare începător însă am speranța în Forță Binelui. Vreau sa merg pe Calea Binelui însă știu că va fi greu,foarte greu.Dar am speranța, tocmai in Lumina,in Bine,in Iisus,in Dumnezeu și totodată, știu că acum sunt un novice și un neexperimentat dar îl voi căuta cu toată ardoarea pe Dumnezeu citind cărți spirituale multe Urantia de genul, Biblia și alte cărți, pentru că consider că fiecare carte are ceva bun în ea și sfânt, mă refer la cele spirituale, spiritualitatea vreau sa fie calea mea.Insa sunt extrem de la început și extrem de începător, Iisus Hristos va fi Maestrul Meu și Stăpânul, sursa de Lumina însă știu că există și forțele întunericului.care imi vor pune piedici multe.Eu nu vreau sa studiez religia creat ba ci întreaga spiritualitate creștină.și apoi speranța mea e că voi găsi pacea Sfânta și lăuntrică aceea ce o promite Iisus Hristos.Indiferent daca voi găsi sau nu ceea ce caut nu mă mai interesează materialusmul și nici plăcerile multe ale lunii ci sufletul și dezvoltarea mea spirituală.Da vreau sa fiu un căutător spiritual toată viața.Și am speranța că voi găsi ceea ce caut pacea și dragostea și Lumina lui Dumnezeu.Cei ce sunteți deja căutători spirituali, ce sfaturi și îndrumări îmi puteți da? Iar cu întrebarea aceasta voi închide multele întrebări ale mele de pe TPU și voi face o pauza mare de net și de rețele sociale.voi folosi netul doar pentru studiu și informare și muzică crestina și spirituală. Însă atât mai vreau sa zic înainte de plecarea mea de pe TPU adică de pauza mare pe care vreau sa o fac de net și socializare pentru studiu, am speranța iar speranță este ceea ce mai tine un om în viața și pe mine inclusiv, am avut și am multe probleme de sănătate dar am speranța că într-o zi voi scăpa de toate problemele de sănătate și voi găsi vindecarea dar mai ales pacea și dragostea Infinită care se afla și o poate da doar Dumnezeu, Iisus, Creatorul Iubirii.
Va urez succes in tot ceea ce faceți și și nu va pierdeți niciodată speranța că va fi mai bine..sau speranța în Dumnezeu căci lăsând la o parte toate lucrurile materiale pe care nu le luam cu noi după moarte, Dumnezeu, dragostea, pacea rămân cele mai importante în viața aceasta și a te bucura de lucrurile mici în viața poate fi cea mai mare binecuvântare ..sau macar alinare.Succea mult în ceea ce faceți și sper sa găsesc și eu cândva,într-o bună zi pacea și adevăratul echilibrul sufletesc care al meu suflet destul de zbuciumat nu l-a cunoscut până acum dar a cunoscut suferința fizică,psihologica etc.
Eu am speranța că va fi bine și cum speranță moare ultima va doresc și vouă sa va umpleți de speranță și să nu renunțați niciodată la ea,căci fără speranță omul nu e viu spiritual și nici nu poate face nimic bun,a nu avea speranță înseamnă a nu a mai avea încredere în viața și niciun orizont călăuzitor,niciun lucru de care sa te agăți și devii gol pe dinăuntru căci neavând speranță nimic bun nu vine către tine fiindcă speranță în mai bine,eu doar la ea mă refer când vorbesc de speranță,are și ea vibrație energetica și trimisa către Univers și se cunoaște din legea atracției și cărțile The Secret căci ceea ce gândim se duce in Univers cu o vibrație și se întoarce la noi cu aceeași vibrație căci există și în Biblie maxima aceea 'ce semeni aia culegi sau culegi ce ai secerat, cum îți asterni așa dormi, semeni vânt culegi furtuna și semeni dragoste și bine culegi tot dragoste și bine Cine a citit despre a legea atracției cunoaste că tot ce gândim și prin gândurile noastre pozitive sau negative atragem de la Univers aceeași frecvență și vibrație aducă atragem pozitiv sau negativ, că un magnet, in funcție de cum gândim, daca gândurile nostre sunt pozitive atragem pozitiv și bine iar daca gândurile noastre sunt negative atragem negativ și rău din Univers.Deci cam asta e legea atracției din cartea celebra Secretul care funcționează pe deplin și mereu fiindcă e o lege, iar legile sunt legi indiferent de ce crede și face omul, ea funcționează chiar daca nu crezi in ea.Deci hai sa avem speranță și să ne cultivam gânduri pozitive iar speranță în forță binelui sa va fie arhiprezenta în viața și să vă calauzeasca spre Lumina Lui Dumnezeu într-un final.
Pace și dacă aveți comentarii și sfaturi despre cum poate fi atins bsa acea pace și dragoste sfântă lăuntrică și cum sa îți fie mai ușor pe calea spiritualității și a lui Dumnezeu acestea sunt binevenite dar va rog fara jigniri.
Pace și speranță tuturor va doresc!
Rămas bun tuturor, poate într-o zi voi reveni mai bogat a evoluat spiritual și cu acea pace lăuntrică găsită și dragoste și lumina Sfântă de la Dumnezeu sfântă căci asta e tot ce îmi doresc, e un drum lung, greu dar am speranța happy
Dumnezeu sa fie cu voi toți!

Cu drag.
Avalohis Alin, Amator Medical și Căutător Spiritual.

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Cred că ar trebui să scrii o carte despre experiența ta de viață și poate o să ajungi la fel ca Donald Neale Walsh.
Observ că te exprimi bine chiar și în texte lungi.

1 răspuns:
| KR0NSTADT a răspuns:

Primul pas este să renunți la exagerări. Tu, o cam arzi aiurea pe site. Lasă prosteala pe net și du-te la o mănăstire.