| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa fiu mai aproape de Dumnezeu in viata aceasta?

2 răspunsuri:
| Irinel15123532 a răspuns:

Foarte buna intrebare. El deja doreste o relatie calda si apropiata cu tine, poti incepe prin a te ruga Lui, a citit biblia, a merge la biserica, cand esti in atmosfera bisericii, auzind cuvantul impeuna cu alti ucenici, esti ca un carbune aprins.
Si cautand voia Lui si implinind-o. Dumnezeu va onora o astfel de decizie, in a asculta de El si a-ti trai viata in ascultare de voia Lui spre binele tau si spre cinstea Lui.
https://www.youtube.com/watch?v=-kzYf2K-WdU

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Răspunsul il da Biblia:"Iată Eu stau la ușă si bat, daca îmi deschide cineva, voi intra la el si voi cina cu el si el cu Mine."Așa ca deschide-i ușa!