| prostuludzeu a întrebat:

Cum pot scapa de ingerul Lui dzeu?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Tu nu ai un inger, numai cei care au facut legamant cu Dumnezeu sunt ajutati de un inger.

| danay72 a răspuns:

Nu este nici un înger care sa te scape.Nu te îngrijora.

| VelaJohnny a răspuns:

Cine ti-a zis ca Dumnezeu iti da un inger? Provine din culte pagane ideea ca, la nastere, primesti un inger, care moare odata cu tine, si multi crestini cred chestia asta si o promoveaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca nu exista nici ingeri nici "dumnezeu" asa cum ii vad crestinii.

| Iunix a răspuns:

" Ușiii, pleacă de aici! "

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Dacă nu crezi în Dumnezeu sau nu ai fost botezat, Îngerul Său nu are nici o putere asupra ta.

| Ada78 a răspuns:

Nu poti.Dar de ce ai vrea asa ceva?

| Logic101 a răspuns:

Spune-i ca i-ai regulat gagica!winking

| prostuludzeu explică (pentru Logic101):

EU vorbesc serios nu glumesc

| Logic101 a răspuns (pentru prostuludzeu):

Imi pare rau, da' nu ai niciun inger pe langa tine. Daca vezi ingeri, mergi la o consultatie la medicul de familie.