| Stefan_Deaconu_1969 a întrebat:

Cum pot scapa de nasii gemenilor mei in termeni religiosi! De ce? Pentru ca a trecut 1 an si o luna si nu au facut nimic pentru ei(exceptand baita de a doua zi de dupa botez)Nu ne-am certat cu ei, i-am telefonat noi(ei nu) i-am respectat dar degeaba. Sigur ei au vrut sa scape de niste pacate nasind bebeii mei dar si straini de erau tot ai baga in seama. Ce pot face sa scap de ei legal sau religios.

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Poate si ei vor sa scape de voi.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Vezi câte lucruri nu cunosc oamenii care se numesc,, crestini"? Tocmai de aceea au multa nevoie de studierea Bibliei! Sa nu te superi, dar, asa cum ei nu au dat dovada de amiciție, asa nu au nici un rol.Ia sa vezi unde este scris in Biblie despre aceste lucruri. Daca vrem sa stim ca lucrurile pe care le facem, sunt in armonie cu ceea ce ne invata Dumnezeu, este important sa ne verificăm daca suntem in legalitatea lui Dumnezeu, caci doar El este Legislatorul nostru.Nu oamenii păcătoși. Dumnezeu ne invata prin studierea si înțelegerea Bibliei, ceea ce ne este de folos Isaia 48:17-19.

| gratargratar a răspuns:

Nu se pot schimba nasii. Iar legea nu are nicio putere in privinta aspectelor exclusiv religioase.
Ei poarta responsabilitatea faptelor lor fata de copiii tai. Numai la Judecata se va da seama. Pana atunci, n-ai ce face.
Trebuia sa va ganditi inainte de a-i alege.

| Stef98 a răspuns:

Buna. mergi la duhovnicul tau si vezi ce spune si acesta. sper sa iti schimbe coportamentul. asa se intampla cand nasii nu cunosc care este responsabilitatea spirituala sa spunem asa.