| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot vorbi cu Dumnezeu asa cum a facut Neale Donald Walsch autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu si Alberto Bacoi autorul cartilor Vorbind cu Dumnezeu? Vreau sa vorbesc cu Dumnezeu.Cum pot face asta?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

„Dacă vorbești cu Dumnezeu înseamnă că te rogi; dacă Dumnezeu îți vorbește, suferi de schizofrenie. Dacă îți vorbesc morții înseamnă ca ești spiritist; dacă tu le vorbești morților, atunci ești schizofrenic."
—Thomas Szasz, The Second Sin

| DomnulDumnezeulTau a răspuns:

Zi fraiere ce vrei ca nu am toata eternitatea pentru tine.