| Ozanaf a întrebat:

Cum reactionati cand vine un martor al lui Iehova la voi dsa va vorbeasca despre Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Mie imi plac toti oamenii care vorbesc despre Dumnezeu si cred in El.E bine indiferent de religie, secta etc.Dar eu fiind crestin ortodox le spun si le mai spun ca nu vreau sa ma convertesc la ei dar ii felicit ca vor sa faca sa fie lumea mai credincioasa.Nu cred ca sunt periculosi ca sunt nu stiu cum.Sunt oameni si incearca sa te converteasca la ei dar nu cu forta.Cel mai bine e sa le vorbesti calm si sa le spui ca esti de alta religie.Doamne ajuta!

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Zimbesc si il las sa vorbeasca de unul singur.happy Am trecut de faza in care ma lasam dus in discutii lungi si fara sens, in care fiecare incercam sa il convingem pe celalalt de adevarul pe care il detinem.

| William a răspuns:

Daca vine acasa... sa bata cat vrea la usa ca eu nu deschid niciodata indiferent cine este.

| sabin89 a răspuns:

Capetenia cui?

| RAY a răspuns:

Le spun o zi placuta, n-am nevoie de sfaturile dumeavoastra, in biblie nu apar religii

| Mădă0611 a răspuns:

Pf, ce hartuitori sunt aia, ar merita amenzi pentru ce fac.
Eu nu-i bag in seama, de obicei am castile puse si ascult muzica. As putea sa ma opresc la o poveste, dar doar imi pierd timpul. http://images.tribe.net/......5ff0829813

http://i.imgur.com/6BdSO.jpg :))

| dracu14 a răspuns:

La cum ma imbrac eu se sperie de mine si ma ocoloeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-am primit in casa si am avut un studiu biblic impreuna, mai mult un schimb de experienta as putea spune, destul de ziditor si amuzant totodata, dar cu specificatia ca vreau sa raman totusi ortodox.

| Flaviucu a răspuns:

Cum ai vrea sa reactionez cand imi bat la usa duminica in ziua mare? cum sa reactionez dupa cand ma opreste pe strada? Am mai patit sa vina si seara tarziu sa imi dea sfaturi... Le raspund cu un gest frumos. Nu am nevoie, multumesc.

| KaRa23S a răspuns:

Il dau afara. Religia noastra zice ca acestia sunt antihristi si ca cine li se alatura vor sfarsi in iad.

| tavadaresti a răspuns:

Crestineste in adevaratul sens al cuvantului.