| sitărescu a întrebat:

Cum să întreb o fată cărei confesiune aparține fără ca întrebarea să pară aiurea, pusă la mișto? Bănuiesc că e neoprotestantă dar, am observat că unii oamenii devin iritați când sunt întrebați despre religie și te privesc cu suspiciune.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cum să întreb o fată cărei confesiune aparține fără ca întrebarea să pară aiurea, pusă la mișto? Bănuiesc că e neoprotestantă dar, am observat că unii oamenii devin iritați când sunt întrebați despre religie și te privesc cu suspiciune.
== dacă îți place femeia și ea te vrea, ce treabă are „ cărei confesiune aparține "?!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sa intrebi asa:scuza-ma la ce biserica mergi tu, eu merg la cutare biserica?

| danay72 a răspuns:

Poti s-o intrebi pur si simplu ce religie este.Nu ar trebui sa se simta jignita. Oricum esti de apreciat ca nu vrei sa-i jignesti pe cei care sunt de o alta religie si ca dai dovada de impartialitate.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Conteaza atat de mult religia intr-o relatie? Cumva, acolo, in mijlocul pasiunii, se interpune razboiul intre doi Dumnezei diferiti? Nu cred.