| unprietenaproape a întrebat:

Cum sa l slavesc pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Vorbindu-le altora despre El.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Isi platesti cotizatia la biserica si ajuti si tu pe cineva

| DeyCj a răspuns:

Depinde cum vrei să se întâmple asta.Doctrinar sau aşa cum simţi.

| SG1995 a răspuns:

Treaieste-ti viata si bucurate de ea, aia e o lauda suficienta la adresa Existentei.

| xerxes1 a răspuns:

Ai nevoie de o slava si cu aceasta cand il intalnesti pe Dumnezeu il slavesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti daruiesti viata ta, Lui. " Mori " fata de pacatele tale, te intorci la El. Te pocaiesti ( iti mărturisește pacatele, spui cu gura ta ca ai pacatuit impotriva Lui, iar El te va ierta). Iubirea Lui este vesnica!

| GoldandSilver a răspuns:

Te rogi, ii multumesti pentru tot ce ti-a oferit, ajuti aproapele!