| Vernusio a întrebat:

Cum sa ma ajute Dumnezeu? Cum sa fie aproape/alaturi de mine?

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Roaga-te sincer lui si cand te rogi spune-i ca vrei sa te ajute sa il cunosti. Dar foloseste-i numele, Iehova. Vei vedea ca iti va oferi ocazii sa il cunosti.

| RAY a răspuns:

Numai te gandi asa mult la tine, in locul tau as face voluntariat ca iubire fata de aproapele meu.

| Mclaren12 a răspuns:

Cum să te ajute zeul biblic dacă nu există?

Răspuns utilizator avertizat
| b4stefa a răspuns:

Cred ca asta trebuie sa-l intrebi pe El.
serios! fa asta acum si o sa vezi ca o sa gasesti raspuns la toate intrebarile tale
"Ma veti cauta si Ma veti gasi, daca Ma veti cauta cu toata inima." Ieremia 29:13

| T0T a răspuns (pentru b4stefa):

Fără să îți dai seama i-ai dat un răspuns foarte folositor.

| b4stefa a răspuns (pentru T0T):

Crede-ma eram lucida cand am scris, laughing oricum mersi de incurajare, numai daca ar lua in considerare sfatul meu cel care a pus intrebarea...