| METALL2000 a întrebat:

Cum sa scap de imaginile urate ramase in cap de la filme de groaza?

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Incercand sa iti alimentezi mintea cu alte lucruri frumoase si placute.

| Inferno a răspuns:

Oricum o sa scapi de ele pe masura ce timpul va trece. Poti sa practici o activitate ce necesita o concentrare de 100% a creierului, in felul acesta nu o sa poti sa te gandesti la lucruri diferite.

| danut a răspuns:

Pune altceva in loc si incearca sa nu mai "adaugi" si altele la cele pe care le-ai "adunat". Greu se vor sterge, poate niciodata dar le poti "sufoca" cu o mutime de imagini placute.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu-s adevarate sunt facute de oameni, adica e un om pictat pe fata.Eu asa reusesc mai nou.

| Inferno a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Evident ca-s facute de oamenii. Tu credeai ca le fac extraterestrii?
Oameni pictati pe fata? Asta se facea acum 100 de ani in prezent se foloseste calculatorul. Monstrii si creaturile nu sunt costume sunt facuti pe calculator.

| reihiuke a răspuns:

Nu te mai uiti la filme de groaza si incerca sa vezi ce-ti produce imaginea respectiva. Incearca sa faci in asa fel incat imaginea sa nu te mai afecteze (sa scapi de frica) si atunci nu mai apar.

| roxaa15 a răspuns:

Nu te mai uita la filme de groaza.Eu de exemplu ma uit la filme de genu si dupa ce am vazut exorcistul cel din 1976 ( cred) ma cam infiorat si de atunci am luat decizia sa nu mamai uit la filme cu exorcizari.Ma uit incontinuare la filme de groaza dar nu cu exorcizari

| Morrigan a răspuns:

La ce film te-ai uitat? big grin

| Hotmama12 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema. Am scapat de ea in felul urmator: dupa ce un timp m-au chinuit acele imagini, am zis ca vreau sa vad cum a fost facut filmul. In momentul in care am vazut cum s-au produs sunetele si cum au fost machiati actorii, ca la urma urmei e doar un machiaj, ma tot intrebam de ce imi era teama.

| CiocolatzicaCalda a răspuns (pentru Hotmama12):

Am si eu aceeasi problema dar cu ajutorul tau, hatmama12 ma simt mai bine... acum ca stiu cum sa nu ma mai sperii