| EvangelineDS a întrebat:

Cum se citeste biblia?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cu o inima sincera. Poti sa incepi cu Noul Testament.

| dracu14 a răspuns (pentru EmaS):

Si ma rog de ce sa nu inceapa cu vechiul testament?

| TrentonChase a răspuns (pentru dracu14):

Asta am intrebat si eu mai demult pe un prieten crestin si mi-a spus ca in NT se realizeaza profetiile care au fost facute in VT.

| EmaS a răspuns (pentru dracu14):

Pentru ca este mai greu de inteles.

| danut a răspuns:

De la stanga la dreapta si de sus in josul paginii, fila dupa fila, de la inceput si pana la sfarsit in reprize bine alese si intr-un timp cat mai scurt, rugandu-te inainte de fiecare repriza lui Dumnezeu pentru INTELEGERE, avand TV-ul, Radioul calculatorul si telefonul INCHISE si fiind in speta singur in camera. Succes.

| Purec a răspuns:

De la dreapta la stanga ca Dumnezeu a scris-o in ebraica

| danut a răspuns (pentru Purec):

De la stanga la dreapta DOAR daca nu stie idis, tu stii de vrei de la dreapta la stanga?)):

| Zenicide a răspuns:

Habar nu am dar imi place avatarul tau laughing

| RAY a răspuns:

Vt? cu ochii inchisi numa asa poti ramane crestin

| Defreyor20 a răspuns (pentru RAY):

Tu citesti manualele puturoase despre evolutie cu ochii deschisi dar Biblia o citesti cu ochii inchisi!
Adevarul care il vei vedea iti va da raspuns la toate intrebarile! In curind frate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara prejudecati.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu cum o citesti, sau tu o citesti? Cu ce scop?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Exact asa cum am spus:fara prejudeati.Cu ce scop:pentru informare.Cu cat ai mai multe informatii(Cuvantul biblic) despre ceva, cu atat vei fii in masura sa-ti formezi o parere mai aproape de realitate.A te increde numai intr-un Cuvant inseamna a-ti limita orizontul.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau mai poate insemna sa iti largesti orizontul sa poti sa te ridici deasupra celor pamantesti!

Răspuns utilizator avertizat