| ania a răspuns:

E cartea prin care se reveleaza pe Sine Creatorul existentei. Daca nu pui botul si nu imbratisezi poruncile Lui ele se intorc impotriva ta, constiinta itu da error constant ai o viata fara sens si fara fericire aitentica esti strain inclusiv fata de tine insuti., esti orfan spiritual pentru toata viata.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca oamenii simpli au nevoie de ceva in care sa creada ca sa le dea motivatie sa traiasca si religia e un factor puternic. Promisiunea unei eternitati fericite e suficienta ca sa ''induri'' o viata dificila pe Pamant.

Răspuns utilizator avertizat
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu sunt povesti, dar na, crezi ce vrei acum!

| serenityxx a răspuns:

Pentru că tot ce scrie în scrol este adevărat.