| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum se face ca Iacov l-a batut pe zeul iudeu? Faza tare aia cu revarsatul zorilor. Era cenusareasa rolling on the floor

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Întrebarea e cum poti sa te bati cu creatorul universului?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa cum se face și că tata mă lăsa să câștig la jocurile copilăriei de odinioară.winking

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu chiar sa batut cu iov nu ca s-a jucat cu el., de asta Dumnezeu il numeste israel

| alidenbealidenbi a răspuns:

Era vorba de un inger ca reprezentant al lui Dumnezeu. Ai omis ca ingerul l-a cam schilodit pe Iacov. Nu spune ca ingerul ar fi suferit vreo dauna.

Răspuns utilizator avertizat
| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Scrie ca ingerul s-a recunoscut invins insa fara vreo dauna. Se pare ca ingerul s-a lasat invins vazand hotararea lui Iacob de a nu renunta.

Răspuns utilizator avertizat
| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Era un inger materializat in om. Fiind reprezentant al lui Dumnezeu a fost ca si cum s-a luptat cu Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat