| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum se face ca Moise a scris si dupa moartea sa?

36 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu a scris dupa moartea sa

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Ai citit ultima carte din primele 5?"- desigur, spre deosebire de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dragă Dany, că ești cam prostănac știam demult, că ai amnezie la fel. Acum văd că ești și orb pe deasupra. Chiar la început ți-am explicat care e treabă cu " ultimele pagini", dar se vede că la girafă greu ajunge.
Nu obișnuiesc să spun așa ceva celor cu care discut, dar tu chiar ești prost.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sa te jignesc? Da de unde, doar îți spun adevărul!
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu învățate pentru inceput a citi și a folosi barem un pic materia cenușie.

| halogen001 a răspuns:

E foarte buna intrebarea happy

| iurii75 a răspuns (pentru halogen001):

Chiar așa? Foarte bună e întrebarea cum s-a trecut la înmulțirea sexuată de la divizare.
Dar a delira nu înseamnă "întrebare bună"
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Aceasta doar la atei demenți. Eu știu că din contra, nu folosim decât o mică parte din capacitatea creierului.
Iar faptul că maică-ta nu prea te ținea bine reiese clar din întrebările stupide, fără sens și dovezi pe care le postezi.
Varză. Doar că nici la murat nu ești bun, doar la siloz pentru hrana bovinelor.
Jos stai varză.
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deci fără să-ți dai seama ( lucru care nu este de mirare), contrazici teoria evoluției care afirmă că creierul s-a dezvoltat că urmare a folosirii intensive, și deci ar fi trebuit să fie întotdeauna folosit la capacitate maxima. Dar nu e așa.
Totuși în privința evoluției deja am înțeles că ești incompetent și incapabil de a aduce argumente.
Dar aici întrebarea era alta, deci, te-ai intoxicat iarăși de ai deliruri cu scrisul după moarte?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Unde zice in teorie ca folosim creierul la capacitate maxima?"- mda, deci tu habar nu ai ce susține teoria.
De fapt aceasta era evident și mai înainte.
Și cei totuși cu delirul tău?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mda, ce să discuți cu o varză.
Mergi la siloz!

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns:

Pai prin spiritism.

| iurii75 a răspuns:

Nimeni nu mai scrie ceva după moartea sa. Versetele de încheiere din Deuteronomul au fost scrise de Iosua sau marele preot Eleazar.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Nu ziceati voi ca primele carti sunt scrise de el? "- și aceasta înseamnă că le-a scris după moarte?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Delirezi cumva? Iar ai mâncat stricat?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Clar. Iar te-ai intoxicat!
Deja delirezi. Sună 112

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Desigur că e greu să discuți cu cineva care are probleme grave la cap. Ți se trage din pruncie se vede, când te scapă maică-ta din brațe. Des!
Jalnic.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns:

Asteptam cu totii un raspuns de la crestinii fanatici indoctrinati.

| DonEduardo a răspuns:

Nu a scris el Biblia, de cate ori vrei sa iti spun?

Răspuns utilizator avertizat
| DonEduardo a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu e adevarat. S-au gasit si dovezi ca nu a fost asa.

Răspuns utilizator avertizat