| SG1995 a întrebat:

Cum se face că preoții evrei și-au amintit că Iisus își prevestise moarte, dar adepții lui au uitat asta?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Preotii nu si-ar fi adus aminte daca Satana nu le-ar fi adus aminte pentru ca sa faca rau.
Si astazi acest inger are agentii lui umani care cunosc Scripturile extraordinar de bine, tocmai ca sa faca rau acelora care au ales sa iasa de sub stapanirea sa. Vrajmasul nostru si al lui Dumnezeu citeaza intotdeauna in mod tendentios Scripturile; a facut asa cu Domnul Hristos, si va face si cu urmasii Lui.

| mentholinks a răspuns:

Este posibil ca adeptii lui Isus sa fi fost sub un fel de vraja. A mai fost faza cu aluatul fariseilor si faza ca nu l-au recunoscut dupa inviere. Multi spun ca Isus a fost initiat in Egipt.