| Steregoi a întrebat:

Cum se face ca si in secolul 21 lumea se mai mira la o carte veche numita Biblia? Alte carti vechi s-au cam pierdut in negura trecutului. Hm?

Răspuns Câştigător
| TimmyTim a răspuns:

Statistic vorbind, Biblia este cea mai citita și cea mai căutată carte de pe pământ. Acesta fapt având loc deoarece în ea găsim adevărul! Răspunsuri la orice întrebare referitoare la "cine suntem?" "Unde mergem?" Ce exista după moarte? Ce este păcatul? Ce e mântuirea? Cum am fost creati? Ce suntem? Etc.
Este cartea care a luminat milioane... miliarade de oameni de a lungul istoriei.
Cartea de căpătâi a întregii omeniri
O carte Sfânta care nu va dispărea niciodată.
Citește o ....nu îți va părea rău niciodată.

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Fiindca este CARTEA de CAPATAI a omenirii si este singura din care poti afla viitorul in mod CERT.

Răspuns utilizator avertizat