| ShøØtYøu a întrebat:

Cum se numeste acea religie in care nu crezi nici ca exista dumnezeu? ateii sunt cei cei care cred ca exista dar nu cred il el

27 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

Eu cred ca ai crescatorie de rame la tine in creier ca altfel nu se explica ambiguitatea intrebarii tale.

| n0matterman a răspuns:

De fapt ateu eu nu cred el e da nu unde cand da e sunt dumnezeu nu exista crezi numeste el nu cum asa da alaltaieri castraveti paine pateu.
Sper ca te-am lamurit.

| danay72 a răspuns:

Ateii sunt cei care nu cred in Dumnezeu, iar agnosticii sunt cei care recunosc existenta lui dar numai atat.

| Thunderstruck a răspuns:

Troll, clar.

| Nucreeed a răspuns (pentru Thunderstruck):

Chiar nu poti sa-ti dai seama cand e un prost sau un troll? asta nu e troll laughing si eu ma mir cum pot oameni ca asta sa traiasca

| Zenicide a răspuns (pentru Nucreeed):

Daca nu e troll eu te ma sinucid.

| Nucreeed a răspuns:

What you've just said is one of the most insanely idiotic things I have ever heard. At no point in your rambling, incoherent response were you even close to anything that could be considered a rational thought. Everyone in this room is now dumber for having listened to it. I award you no points, and may GOD have merci on your soul.

| M25M a răspuns:

Nu este o religie, este ateism...

| anonim_4396 a răspuns (pentru M25M):

Crd ca a facut confuzie intre Deism si ateism

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

E confuz rau

| dragos9234 a răspuns:

Ori esti troll ori esti prost.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Eu cred ca tu esti prost tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Can you repeat? in Romanian, please.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acest caz poate te referi la satanisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateu= persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități, intelegi?

| Calininio a răspuns:

raised eyebrows Mai intai citeste, apoi vii si declari ceva despre cineva. Sa nu crezi in ceva si sa nu crezi ca ceva exista e acelasi lucru. Adica, pentru atei, ideea cu un om invizibil in ceruri e o prostie. Si ateismul e o "religie" la fel cum chelia e o culoare a parului.

| Krokodil a răspuns:

You just went full retard.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Am folosit toate resursele umane de care dispun, insa tot nu am reusit sa imi dau seama cat de prost esti tu.

Respectele mele.

| ShøØtYøu explică:

Bai frate deci ateii sunt cei care stiu ca exista dumenezeu dar nu cred in el, eu vreau sa stiu ca se numesc cei care nu cred nici macar ca ar exista!

| Krokodil a răspuns (pentru ShøØtYøu):

Acum chiar ca nu mai esti troll.ia cauta cuvantu' "ateu" si vezi ce inseamna.

| M25M a răspuns (pentru ShøØtYøu):

Daca stii ca exista un Dumnezeu cum sa nu crezi in EL? Crezi in cunoasterea existentei Lui insa nu crezi in el, e un non-sens.
Atei nu cred in existenta zeilor, daca ar sti ca exista zei nu s-ar mai numi atei.

| ShøØtYøu explică (pentru Krokodil):

Ateu,in pana mea, v-am zis ca inseamna ca virgula crezi ca exista dumnezeu dar nu crezi in el!

| Krokodil a răspuns (pentru ShøØtYøu):

Uita-te la definitia din dex a cuvantului "ateu" si fa comparatie cu ceea ce zici tu si dupa dati 2 picioare-n cap.

| ShøØtYøu explică:

Nihilisti mai...straight face

| cranci a răspuns:

Masoqisti.(satanisti)

| UnulPentruToți a răspuns:

Hă? Religia în care nu crezi că există Dumnezeu?
1) Ia un DEX
2) hotărăște-te ce vrei să întrebi
3) formulează o întrebare inteligentă
4) așteaptă răspuns.
Tu ai sărit peste punctele 1), 2) și 3).
Syntax error. Brain not found.