| anonimatad94 a întrebat:

Cum se numeste pacatul in care o femeie incearca sa fure barbatul altei femei (sau incearca ea sa il desparta de cealalta femeie, ca sa il obtina, si ii reuseste?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaiV01 a răspuns:

De obicei preacurvie din cate stiu eu

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"Să nu pofteşti casa aproapelui tău..." - Cele Zece Porunci.

| Ineys a răspuns:

Asta e un pacat? Daca femeia il neglijeaza pe barbat si acesta gaseste ce isi doreste la alta femeie? Si asta e un pacat? Daca cealalta femeie nu e mai buna decat cea pe care o are barbatul acum, poate sa faca ce vrea ea ca nu-l "fura" in veci, tot cu aia ramane.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu citeste Biblia ca sa intelegi cum o sa fie sfarsitul lumii asta il include si pe copilul tau. Suntem in JUNGLA sunt unii atat de periculosi ca te omoara dintr-un singur pumn in doar 2 minute.

Diferenta dintre copii e foarte mare de la aspectul fizic (inaltime, kilograme, trasaturiile chipului) pana la inteligenta si suflet (bun s-au rau).

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Adulter.

| Holiday a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Adulter poate face doar o persoana casatorita. Deci daca ea e necasatorita, in nici un caz nu poate comite adulter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invidie. Și bărbatul- preacurvie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are o denumire anume dar oricum este ceva condamnabil.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Depinde de metoda pe care o foloseşte.
Poate fi mersul la vrăjitori, vrăjile, poate încearcă să-l atragă în păcat (prin purtare uşuratică sau făţărnicie), poate inventează bârfe despre soţia acestuia. Nu ştiu dacă are o denumire anume.