| Luchian_Marius_1982 a întrebat:

Cum se poate comporta un cantaret cand nu mai are aer?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aer, nu aier. Nu căntă până termină aerul din foale, ci are în timpul cântatului moment de re încărcare a foalelor. Iar atunci nu o face gâfâind, că se aude urât, așa. Hââh. șâăh.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Trage aer iar.

| CostinAlamariu a răspuns:

Încearcă și pe română data viitoare

| Ineys a răspuns:

Cum sa se comporte? Vrei sa zici cum mai canta? Pai asta e ideea, cantaretii nu raman fara aer deoarece stiu sa isi dozeze respiratia corespunzator ( prin antrenament ). Au pauze in care inspira, etc. Sunt anumite tehnici pentru anumite genuri muzicale.

| GdX a răspuns:

Totul se face mult exercitiu si ore pierdute in repetitie. P.S. Ce este "aier"?

| Digikey a răspuns:

Se duce magazin si cumpara aier de cantaret.