| andreea1232 a întrebat:

Cum se simte sa fii gay?

Răspuns Câştigător
| Cannibal a răspuns:

Eu nu sunt gay.
Deși am un prieten care este.
Mi-a zis că i-a fost greu până s-a acceptat pe el însuși fiindcă ii era frică de a nu fi discriminat de către societate, de a nu fi acceptat de familie.
Eu înainte eram homofob. Suntem prieteni din copilarie și a reușit să se deschidă în fața mea abia după 19 de ani de prietenie.
Am început să-l înțeleg și să reușesc să-i înțeleg și pe ceilalți care sunt la fel ca el.
N-ar mai trebui să facem atâta tam-tam pentru că unele persoane au o alta orientare sexuala.
Pe ce ne deranjează pe noi, cei heterosexuali că alți probabil le place să și-o tragă sau că unele le place să dea limbi? Înainte de toate suntem oamenii și toți avem dreptul de a avea viața noastră intimă.

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pentru ei e ceva normal, nu si pentru noi ceilalti... desi nu le spunem dar nu-i suportam laughing

| HeillÓðinn a răspuns (pentru lpavel):

De ce nu vorbesti in numele tau? Sunteti impotriva rasismului(ceva perfect natural) dar sunteti pentru homofobie? Hmm, de-a dreptul patetic.

| lpavel a răspuns (pentru HeillÓðinn):

Scuze, daca te-am suparat nu credeam ca va vedea com.-ul meu si un gay big grin

| Blexistroni a răspuns (pentru lpavel):

Nu trebuie să fi gay ca să dorești drepturi egale între oameni, sunt foarte multe persoane care nu sunt homosexuali și promovează idea de drepturi egale între oameni

| lpavel a răspuns (pentru Blexistroni):

TotalReligios se pare ca e doar un nume la tine nimic altceva... Nu am nimic cu ei dar nici nu vreau ca vreunul sa faca parte din viata mea!

| HeillÓðinn a răspuns (pentru lpavel):

Universul a facut Barbatul si Femeia, ma bucur de Creatia Sa caci nimic nu este frumos cu exceptia Lor. Nu cred ca jignesti pe nimeni numindu-l "gay", doar dai dovada de imaturitate si esti cat se poate de dezgustator. Nu suport imaturitatea daca nu e acompaniata de inocenta.

| mentholinks a răspuns:

Ii doare curul.

| Samariteanul a răspuns:

Pai ei se simt normali, ca si tine, doar ca na, restul lumii nu ii prea suporta...

Răspuns utilizator avertizat