| AvalohAlyn a întrebat:

Cum si cand L-ai cunoscut pe Dumnezeu in viata ta?(as vrea sa imi raspunda cei care L-au cunoscut, cei care cred in Dumnezeu va rog)

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

L-am cunoscut pe Dumnezeu im ziua cand m-am nascut, adica de mica mi s-a vorbit despre El, parintii m-au invatat sa cred in El. Vreau sa zic ca au existat momente in care am avut indoeli, dar am trecut peste acele momente pentru ca au venit altele mai puternice care m-au convins ca Dumnezeu exista cu adevarat. Cred in El pentru ca mereu imi raspunde la rugaciunile mele

19 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In urma studierii Bibliei si aplicarii in viata am inceput sa ma apropii de Dumnezeu si am inceput cea mai frumoasa viata. Iacov4:8

| RAY a răspuns:

Cand am vazut cati oamenii mor de foamete si saracie in lume, cand vad inegalitatea intre clasele sociale, ura, violenta, ipocrizia
toate astea ma fac sa-mi aduc aminte cat de bun e dumnezeu

la fiecare 3 secunde un copil sub 7 ani moare in lume din cauza foametei, daca e asa bun de ce da cutremure peste oamenii nevinovati, copii infometati? din cauza unui mar, dupa ce traiesti o viata in foamete si saracie vei arde vesnic in iad ca nu l-ai iubit pe isus

| relian a răspuns:

L-am intilnit anul trecut cind stateam la rind la piine calda, era si el voia sa vada cum mai e piinea prin Romania.Am birfit nitel dupa care si-a luat zborul, si a spus ca mai trece si altadata.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

E timid, nu vrea sa se arate.

| Zenit313 a răspuns:

Cu mult timp in urma, apoi am realizat ca este o iluzie...

Răspuns utilizator avertizat
| SolitarHacker a răspuns:

Cine zice ca la cunoscut ala sigur minte ori face parte dintr o Secta big grin

| AvalohAlyn explică (pentru SolitarHacker):

Ei nu chiar! Eu L-am cunoscut pe Dumnezeu si sunt ortodox.Si nu am nicio legatura cu sectantii.A cunoaste pe Dumnezeu inseamna a incepe sa fii credincios, sa Il iubesti si sa te rogi Lui, sa-i respecti poruncile si sa respecti cuvantul Lui.A-L cunoaste pe Dumnezeu mai inseamna a crede cu tarie in El si a participa la Sfintele Slujbe, a-I multumi pentru tot si a TE RUGA!

| SolitarHacker a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Pentru ce sa i multumesc? pentru ce i 3 ani de puscarie? in care sistemul asta Din Romania stricat te obliga sa faci lucruri care ulterior sa iti aduca numa probleme din pricina asta? sincer sunt Ateu ce nu vad nu simt nu pot pipai nu CREDwinking

| Hombre a răspuns (pentru SolitarHacker):

Dumnezeu nu se baga in cele lumesti dar te arde dincolo daca nu-l iubesti, sistemul te arde aici daca nu i te supui, deci nu ai nicio scapare decat sa-i pupi in fund pe toti. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| allex20n a răspuns (pentru SolitarHacker):

Tu il consideri pe Dumnezeu vinovat de faptul ca cineva ajunge la puscarie? esti om, ai ratiune, gandeste inainte de a face ceva, ca doar stii urmarile! nu ma refer exclusiv la tine.

| SolitarHacker a răspuns (pentru allex20n):

Nu neaparat Sistemul din care facem parte e STRICAT e tara lu Papura Voda Romania asta. si lucru asta ma lasa rece. ps nu cred in Dumnezeu si in nimic ce nu pot vedea atinge simtiwinking de moment nu simt nu vad nimic. daca se va schimba ceva am sa te anuntwinking

| allex20n a răspuns (pentru SolitarHacker):

De vreo schimbare (in mai bine) in Romania prea curand nu o sa auzim. dar totusi, sper sa auzim de bine!
(am deviat de la subiect)

| Ingerulrebel a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Daca asta inseamna l-am cunoscut si eu pe Dumnezeu

| gabyS98 a răspuns:

Pe dumnezeu il cunosti prima data atunci cand te botezi, si cant te rozi vorbesti cu el

| Thunderstruck a răspuns (pentru gabyS98):

Da, de parca ai avea constiinta la cateva luni cand te botezi... Daca erai botezat cu acordul tau, atunci poate chiar il cunosteai, dar asa esti obligat daca ai parinti crestinopati.

| UNomBATRAN a răspuns:

L-am cunoscut pe god ..la o bere! Eram atat de beat incat vorbeam singur pe strada.la un momentdat un tovaras ma intreaba.iar eu ii raspund Cand tovarasul meu mi-a povestit a 2 zi ..nu imi venea sa cred! Numai ca din pacate eram prea beat ..sa imi aduc aminte!

| UNomBATRAN a răspuns (pentru UNomBATRAN):

L-am cunoscut pe god ..la o bere! Eram atat de beat incat vorbeam singur pe strada.la un momentdat un tovaras ma intreaba.(cu cine vorbesti )iar eu ii raspund (cu d-zeu)Cand tovarasul meu mi-a povestit a 2 zi ..nu imi venea sa cred! Numai ca din pacate eram prea beat ..sa imi aduc aminte!