| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum sta Pamantul in spatiu fara Soare?

Răspuns Câştigător
| rapandula a răspuns:

A, pai in cazul asta nu poate sa orbiteze ceva ce nu exista. Ceva trebuie sa existe, care sa produca atractie gravitationala pentru ca planeta noastra sa orbiteze acel corp. Planeta poate sta bine mersi prin univers si fara soare, doar ca viata nu ar mai putea fi posibila pe el din cauza temperaturilor extreme si a lipsei de resurse pe care o luam de la Soare din cauza ca acesta ar umbla ratacit prin spatiu influentat de expansiunea universului.

6 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

La ce te referi mai exact cand spui "nu poate sta"?

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru rapandula):

Nici eu nu as fi putut sa o spun mai bine.

| rapandula a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

A, pai in cazul asta nu poate sa orbiteze ceva ce nu exista. Ceva trebuie sa existe, care sa produca atractie gravitationala pentru ca planeta noastra sa orbiteze acel corp. Planeta poate sta bine mersi prin univers si fara soare, doar ca viata nu ar mai putea fi posibila pe el din cauza temperaturilor extreme si a lipsei de resurse pe care o luam de la Soare din cauza ca acesta ar umbla ratacit prin spatiu influentat de expansiunea universului.

| alidenbealidenbi a răspuns:

Nu stii.

| OniChan666 a răspuns:

Sta foarte bine.