| anonim_4396 a întrebat:

Cum stabileste Dumnezeu emotia principala in care trebuie sa traiasca un om?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Asa cum face si un papusar cu marionetele sale.

| halogen001 a răspuns:

In calitatea lui de personaj fictiv de poveste fantezista, puerila, primitiva si absurda, scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori, Dumnezeu nu stabileste nimic.

| rapandula a răspuns:

Creierul este cel care da emotiile iar acestea se manifesta in functie de moment si ceea ce crede creierul ca se intampla, nu Dumnezeu.

| AndrElle a răspuns:

Prin demnitatea sa. Prin iubire. Cât de complex putem simți. Cât de departe putem trimite sufletul. Stările superioare.

| OniChan666 a răspuns:

Nu o face deoarece asta ar insemna ca tu sa fii doar o marioneta care simte ce vrea el.

| K9noua a răspuns:

Pai nu o face. creierul, compusii chimici din corp, traiirile stabilesc emotiile, nu domnezeu