| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum stii ce credinta are un om? Asta fara sa se manifeste.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără să se manifeste nu poți ști, credința fără fapte este moartă.

12 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Ce inseamna sa se manifeste? Sa se puna in mijlocul drumului si sa se roage? Pai il vezi ca e bun, rabdator, omenos etc. Un om care nu e asa e crestin doar cu numele nu cu faptele

| Celcestietot a răspuns:

Il intrebi.

Răspuns utilizator avertizat
| badpanda a răspuns:

Din 10 cuvinte imi dau seama.
Fac o gluma despre popi si vad cum reactioneaza. Daca se uita urat este ortodox. Daca se bucura exagerat este sectant.
Daca este indiferent si scarbit este ateu.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns:

Ateii rad la glume, si eu mai rad si sunt ortodox ca au legatura cu realitatea, dar nu toti popii au amg gt.

| T0T a răspuns:

Asta înseamnă să ai prejudecăți după diverse stiluri de îmbrăcăminte, comportamente, limbaj, culoarea pielii etc. Poți presupune, dar nu poți să știi. Sunt oameni care au un talent de a urmări diverse detalii și a le interpreta și își pot da seama mai bine decât alții de anumite aspecte.

| Titan123 a răspuns:

Îl urmărești la ce biserica se duce

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vorbind cu persoana respectiva happy Iar persoana care vorbeste cu ea ar trebui sa fie... destul de perceptiva.

| Green66 a răspuns:

Dacă banul ar fi o credință, Daniel Preafericitul este cel mai credinciosstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin telepatie poate.
Asta ca sa se stie, credinta e dorinta omului dinauntru, si ce e inauntru numai el cunoaste.