| FloppyCactus a întrebat:

Cum, unde ai cand a aparut Islamul?

5 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Cand Satan a decis sa apara islamul ca versiune contrafacuta a crestinismului.

| Panamax a răspuns:

Nu stii sa cauti pe Google?

| Mclaren12 a răspuns:

In secolul 7 daca mai tin bine minte. A aparut la fel ca si crestinismul. Niste evrei au corupt religiile pagane din regiunea respectiva, au scris o carte plina de inventii impletite cu mituri pagane, au corupt simboluri pagane si le-au integrat in simbolistica islamului, i-au spalat pe adepti pe creier cu forta, ceva in genul inchizitiei, le-a bagat in cap ca a viola minore este un lucru normal si asa mai departe. Si uite la rezultate, 1, 3-1, 5 miliarde de musulmani in momentul actual. Salbaticii aia veniti in Europa violau femei la ordinea zilei, mergi pe strada si te trezesti dintr-o data ca iti baga cutitul in spate si striga Allahu Akhbar, in Franta au comis atatea atentate etc. Practic fac ce faceau crestinii in timpul inchizitiei doar ca la o scara mai mica.

| Mircea08 a răspuns:

De ce te intereseaza islamul atata timp cat nu stii sa legi o fraza? Invata intai sa scrii si sa citesti, si o sa poti dupa aceea sa studiezi orice

| Qasim a răspuns:

Islamul nu a aparut "peste noapte"! Islamul a fost religia primului om, Adam. Singura religia acceptata de Dumnezeu este Islamul, ea i-a fost data primului om si tuturor profetilor, de la Adam, Avraam, Moise, Noe, Isus, Muhammed si ceilalti, pacea fie asupra lor! In timp, oamenii s-au indepartat de la Islam, si au nascocit alte religii si alti dumnezei, insa prin mila lui Dumnezeu, acesta l-a trimis pe ultimul dintre profeti, pe Muhammed, transmitandu-ne tuturor pentru ultima oara ca unica si singura religie acceptata de Dumnezeu, si care ne va salva este Islamul. Islam care inseamna supunere in fata unui singur Dumnezeu.