| soimos a întrebat:

Cum va explicati faptul ca Isus a fost mereu impotriva bisericilor si a popilor, indemnand oamenii sa nu se duca la biserici ca fariseii, ci sa se roage acasa in camera lor, ba chiar i-i bestelea pe preoti oriunde dadea de ei, cu cuvinte de ocara ca acestea:

"13. Vai voua, carturarilor si fariseilor fatarnici! Ca inchideti imparatia cerurilor înaintea oamenilor; ca voi nu intrati, si nici pe cei ce vor sa intre nu-i lasati."

6 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Tu intelegi total grsesit ce scrie in biblie si vi si ne bagi noua pe gat prostiile tale nu vezi ca toata lumea s-a saturat de tine si intrebarile tale stupide?

| vulpelucretiu a răspuns (pentru CristiB93):

De mine?

| vulpelucretiu a răspuns (pentru CristiB93):

Te-am intrebat, de mine zici?/

| vulpelucretiu a răspuns:

Nu sunt de acord

| soimos explică (pentru vulpelucretiu):

Si cu ce te pot ajuta in cazul asta?
Vrei sa schimb eu Biblia?