| Dorugar a întrebat:

Cum va explicati faptul ca Isus a venit sa implineasca Legea (in sensul de a o desavarsii) si a o pune astfel la dispozitia oamenilor, astfel ca acestia sa o respecte si sa nu greseasca in respectarea ei. Cum va explicati ca crestinii au inteles ca daca Legea lui Dumnezeu a fost desavarsita, asta inseamna ca s-a Legea s-a SFARSIT?
Adica cum sa fie Iisus Sfarsitul Legii lui Dumnezeu?
Din ce cauza au facut crestinii o lege noua cu niste evanghelisti ca Luca si Marcu care recunosc ca au primit putere si stapanire peste Draci.
Intrebare: Ce lucrare au facut evanghelistii acestia?
Nu cumva Noul Testament?
Cine i-a ajutat in lucrarea lor?
Nu cumva draci peste care aveau putere si stapinire?
Nu gasiti ciudat faptul ca dupe ce Isus a implinit intru desavarsire Legea lui Dumnezeu sa vina niste evanghelisti si sa o schimbe cu o lege noua lucrata de draci care DESFINTEAZA Legea lui Dumnezeu cea desavarsita de Isus?
Cui ii foloseste o asemenea lege "noua"?
Credeti ca oamenilor care gresesc calea si se departeaza astfel de Dumnezeu sau lui Dumnezeu care ramane cu mai putini oameni?
NU, ea convine numai SATANEI
Asa ca va intreb: din ce cauza il considerati pe Satana care se lauda ca este Seful Iadului ca fiind Dumnezeul vostru?
Oare pentru voi nu este bun Creatorul, ca vad ca slaviti in biserici o creatura ca Satana in locul Creatorului?

2 răspunsuri:
| costis a răspuns:

N-ai putea matale sa pui intrebarile mai concis, si fara sa sugerezi raspunsurile, sau chiar sa le dai? Esti plictisitor

| Dorugar explică (pentru costis):

NU!
Nu te obliga nimeni sa raspunzi!