| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Cum va imaginati raiul? Dar iadul?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Despre iad si rai se spune ca reprezinta placerile cele mai mari ale unei persoane...iar despre iad cele mai mari dureri!
Binenteles ...astea difera de la persoana la persoana!
Deci probabil ca fiecare ar avea propriul rai sau propriul rai!
Daca pentru un om rai ar fi niste nori pufosi. pentru altul poate un super concert!
Daca pentru un om iadul ar fi foc si niste cazane ...pentru altul poate sa fie retrairea unor amintiri din trecut!

13 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX explică:

Sa va spun si eu( in cazul in care ar exista)
Raiul: nori pufosi din pene de gasca, o parcare plina de masin luxoase, pe Dumnezeu juncand tenis cu Moise si fecioara Maria uitandu-se la telenovele.
Iadul: munti de marijoana, rauri de bere, oceane de vodka si pe satan stand pe un tron facut din prezervative Durex.hee hee

| XxXBlackVampireXxX explică:

Acum, dupa raspunsuri, imi dau cu adevarat seama ca sunt basme. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ecea a răspuns:

Raiul - O incapere mare(intr-o cladire),cu chestii care iti plac(in sensul bun al cuvantului).De exemplu eu mi-l imaginez cu un pian alb,Slash facand feat. cu Joe Satriani,eu stand pe canapea(alba),piscina,un birou mare cuinternet de mare viteza,carti multe si chestii de genul.
Iadul - o incapare mai micuta(situata langa rai) plina baruri,cocaina,marijuana,etc multe femei care fac multe pacate.
Si mi-as imagina o usa intre ele,cand te plictisesti de rai sa mai mergi prin iad.

Nu imi imaginez ce salarii sunt prin rai sau iad, nu stiu daca si la ei este criza si nu imi pot imagina asta, ma depaseste chiar si pe mine.

| Raquella a răspuns:

Raiul este minunat, iadul este un iaz de foc unde vor arde cei pacatosi.

| ankahra4m a răspuns:

Raiul... o virgina strabatand portile unei pajisti galbene, fredonand o melodie la harpa;))
Iadul... o masinarie de tocat si faramitat iarba, muzica celor de la Nazareth ( http://www.youtube.com/watch?v=TVtJKErRBpI ), alte orgii si o piscina de vodka, cu virgina din rai inecata in propriul sange :))

Răspuns utilizator avertizat
| KinoAndreea a răspuns:

RAI:Bunica mia povestit ca atunci cand era tanara si statea langa mama ei la spital(pentru ca urma sa moara), mama ei a inchis ochii si bunik mea a intrebat-o "ce vezi?" si ea a spus "vad totul plin de crini si e totul alb"...
IAD:banuiesc ca e ceva rau in care oamenii sunt chinuiti.

| JustDeedee a răspuns:

Rai : totul e alb laughing. Ca o a2a viata. ca si aici thinking
Iad : ceva rau, negru laughing un chin.

| Ciuuf a răspuns:

Raiul mi-l imaginez totul alb cu noi pufosti si pe Dumnezeu intr-un tron foarte mare! etc
Iadul mi-l imaginez:o pestera mare imensa in care e diavolul si face vraji...etc!

| lalalalallll a răspuns:

Raiul, alb și frumos.Plin de copaci înfloriți.
Iadul, negru și urât.Plin de smoală, cazane, și foc.

| summertime a răspuns:

Raiul e un loc asemanator cu curtea unei biserici.E liniste,e frumos, sunt flori, copaci iar oamenii se ajuta intre ei.Acolo te intalnesti cu persoanele care au murit inaintea ta si au ajuns in rai.
In iad e intuneric,diavolii te chinuie,acolo arde un foc imens continuu in care sunt aruncati oamenii si uitati acolo. Oamenii nu se ajuta intre ei, ti-e sete, foame...

| Bul4NNN a răspuns:

Am vazut un film si acum nu pot sa imi imaginez altfel
iadul: gropi gigantice unde oamenii sunt prinsi si nu se pot misca, stau pur si simplu si nu fac nimic, nu se pot misca
raiul: fiecare isi creeaza lumea lui exact asa cum doreste