| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vedeți voi subiectul:există sau nu viața după moarte?
De ce nu s-a mai întors nimeni sa ne spună cum e acolo?
laughing
Moartea e o trecere către altă lume sau un somn fara vise etern? De ce?
Daca Dumnezeu exista înseamnă ca și viața după moarte există?
Daca noi suntem energie și chiar asta suntem înseamnă ca nu ne pierdem după moarte căci energia nu se pierde.
Daca nu exista viața după moarte nu vi se pare că e totul fara sens, banal și inutil?
Ce credeți că ne așteaptă dupa?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

S.-a întors Iisus Hristos, așa a început creștinismul.

| Celcestietot a răspuns:

S-au intors oameni, cum sa nu. Moartea este o trecere catre o alta lume - nevazuta.

Răspuns utilizator avertizat
| SingleForOne a răspuns:

S-au întors prin spirit, și s-au manifestat prin semne din jurul fiecărei persoane respective care au fost în contact cu persoana decedată, și prezența în vise. happy
Un organism nu învie așa, de la sine, iar Dumnezeu nu învie un organism pentru a-i lăsa pe oameni să-și facă de-ale lor, și până într-un anumit punct când răutatea acestora devine insuportabilă, deci va veni El să reinstaureze ordinea Divină, a Lui.

| Raullalu a răspuns:

Dacă un om este darnic, caracterul lui nu este determinat de materie, nici un organ din corpul uman nu face pe cineva sa fie darnic.
Dacă un om este arogant, este personalitatea lui care nu este materie ci este ceea ce este omul de fapt, o energie.
Nu o energie ca ceea electrică.
Suntem cu mult mai mult de atât.
Întrebarea dacă există viață după moarte, nu e chiar corecta.
O energie nu moare, mor celulele corpului nostru.
Dar noi nu suntem corpul noi suntem ceea ce ce conduce corpul.
Fiecare persoană e capabilă sa observe ca de fapt e un suflet într-un corp.
Biblic, Dumnezeu promite oamenilor corpuri noi, ceea ce ar arăta că sufletul are capacitatea de a fuziona cu alte trupuri.
Tehnogia ne este exemplu.
Un telefon fuzionează cu sistemul sau de operare.
Sistemul care este o informație, o energie dar nu se compara cu ceea ce noi suntem.
Dar acest fapt, imita foarte mult umanitatea.
Dacă distrugi un telefon, sistemul Android nu dispare ci rămâne în spațiul virtual.