| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vi se par melodia, versurile, mesajul?

http://www.youtube.com/watch?v=OVJCIgED5Vs
Multumim Creatorului ca existam, iubim, ca vedem si traim in lumea asta MINUNATA! Ca este minunata, dar este adevarat ca exista si greutati, suparari.Chiar eu am trecut prin ele.Dar cu ajutorul Lui ma ridic,iar daca va mai veni o greutate tot cu ajutorul LUi ma voi ridica iar.

Creatorul Universului e sublim, minunat si SUPERB, MIRIFIC, ATOTSTIUTOR, ATOTPUTERNIC, OMNIPREZENT, OMNISCIENT SI in primul rand CREATOR!
PS:melodia nu cred ca este ortodoxa dar nu conteaza asta.
Ce parere aveti? Suntem noi copii si creatia Creatorului?

10 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Mda...
Din pacate realitatea e asta :
http://www.youtube.com/watch?v=FtnGjBlwwxE

| PanaceuUniversal a răspuns:

Da, da, da si din nou da! Dumnezeu exista, si doar prin el putem avea pace!

Melodia este superba!
Dumnezeul e numai unul, iar credinta in Dumnezeu e cea dreapta!
Sa diferentiem credinta ( data de la Domnul ) de religii (inventate de om pentru dezbinare)!

Răspuns utilizator avertizat
| PanaceuUniversal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Din nou faci o confuzie intre credinta si religie! un om poate trai singur in mijlocul amazonului si poate avea o credinta mai puternica decat oricare dintre noi, fara a avea o religie!

Răspuns utilizator avertizat
| PanaceuUniversal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu sunt dezamagit deloc!
Cine e calea, adevarul si viata? "Sf.Scriptura,Sf.Traditie,Sf.Biserica,Sfinti,Biserica dar mai ales in OAMENI! "?
Evanghelie după Ioan - Capitol 14 - verset 6
Ieremia - Capitol 17 - verset 5
Apocalipsa - Capitol 22 - verset 8si9

Răspuns utilizator avertizat
| PanaceuUniversal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Draga Alan, nu ti-am citat din carti neoprotestante: Ti-am citat din esenta religiei ortodoxe : Biblia!

Spor in toate!

| Cristocentric a răspuns:

E drept ca toti sfintii sunt oameni de apreciat de la care ai de invatat si sunt de acord cu tine ca merita apreciati, dar sa stii ca si ei au fost doar oameni, Isus este Dumnezeu-Om. Si acum pot sa te intreb ceva, este undeva scris ( ma refer in Biblie) faptul ca respingerea traditiei e blasfemie? Sa sti ca biserica Catolica si Ortodoxa au copiat mai mult modelul Bisericii Vechiului Testament(de fapt in perioada aceia nu era Biserica, mai degraba Templu sau Cortul Intalnirii).