| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vi se pare cartea lui Dr. Eben Alexander "Dovada lumii de dincolo" care demonstrează fascinant că viața după moarte există și Dumnezeu la fel și mai are o carte, Harta Raiului care la fel aduce dovezi despre viața de dincolo aduse de oameni de știință,filozofi, teologi dar și oameni obișnuiți?
Multi nu cred dar creierul lui Dr. Eben a fost total nefuncțional in urma unei morți clinice și nu poate fi vorba de o halucinație a creierului fiindcă pur și simplu creierul lui era mort,nefinctional comple și aduce dovezi iar el avea conștientă într-un alt tărâm,într-o altă dimensiune și vedea lucruri surprinzătoare în acea lume de dincolo, de asta nu e o experiență NDE obișnuită cu una ieșită din comun, căci creierul lui nu era activ și repet nu poate fi vorba de o halucinație sau altceva, citiți cartea că sa că convingeți E uimitor..Cred și sper că "ceva" sa existe și după moarte și se pare că ar exista..In prezent tot mai mulți oameni de știință cred în posisibilitatea supraviețuirii constintei și constientei, dupa moartea fizica.

1 răspuns:
| mentholinks a răspuns:

Da, exista, dar nu pentru toti.