| AvalohAlyn a întrebat:

D.p.d.v al vostru cat mai are de trăit omenirea?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Doar Dumnezeu Tatăl știe, eu zic că, probabil vine în curând.

| Algo098 a răspuns:

Cat timp conditiile de viata vor fi bune (temperatura, aer, apa, soare, lumina) omenirea va trai, deci inca foarte mult timp. Daca tehnologia va avansa mai mult, omenirea va trai si dupa ce conditiile de viata vor fi mai proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isus Hristos a profețit că neamul ce va prinde reîntregirea Israelului va fi ultimul. Ierusalimul a fost anexat în 1967, cei ce s-au născut atunci reprezintă ultimul neam. Cam care este speranța de viață acum? 70-75? M...da mai este puțin, se poate întâmpla și anul acesta ca Isus să vină.

| Evaluator a răspuns:

Mult.