anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

D-zeu este Satana?

Răspuns Câştigător
| HermioneLove a răspuns:

Ce vrei sa spui? de ce sa-mi fie rusine? am spus totul foarte corect! chiar merit acea funda!

87 răspunsuri:
| herot123 a răspuns:

Tu eşti prost?

| FightForLove a răspuns:

Nu. Dumnezeu este cel care ne apara de rele si de raufacatori si ne trimite in rai big grin iar satana ucide e cruda si trimite lumea in iad. funda?

| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este total opusul lui satan.

| freebiker a răspuns:

Just like santa...

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru EmaS):

. 1 Timotei 1:20 spune: "I-am dat pe mâna Satanei [pe Imeneu şi Alexandru], ca să fie învăţaţi prin disciplină să nu hulească". În ce mod ar putea darea cuiva pe mâna răului întruchipat să-l dezveţe de blasfemie? Satan face lucrarea lui Dumnezeu? Pe de altă parte, dacă Pavel i-a expediat pe cei doi departe de corpul de credincioşi, ei au fost daţi adversarului - necredincioşilor - şi astfel au învăţat că numai comportându-se corect puteau fi admişi înapoi.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru EmaS):

Iov 2:3 Domnul a zis Satanei: "Ai văzut pe robul Meu Iov? Nu este nimeni ca el pe pământ. Este un om fără prihană şi curat la suflet. El se teme de Dumnezeu, şi se abate de la rău. El se ţine tare în neprihănirea lui, şi tu Mă îndemni să-l pierd fără pricină." Iov 1. 1-8; Iov 27. 5-6; Iov 9. 17; Iov 2:4 Şi Satana a răspuns Domnului: "Piele pentru piele! Omul dă tot ce are pentru viaţa lui. Iov 2:5 Dar ia întinde-Ţi mâna şi atinge-Te de oasele şi de carnea lui, şi sunt încredinţat că Te va blestema în faţă."

| RaluuxD a răspuns:

Satana a fost un invatacel de-al lui Dumnezeu, iar el a vrut sa fie mai mare ca El si sa-l domine.Asa ca Dumnezeu l-a exclus pe Satana din ...nu stiu cum sa -i zic si atunci Satana a devenit rau.Deci sunt 2 lucruri diferite.Si, mai baga-ti mintile in capbig grin

| EmaS a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Nu, satan a cerut lui Dumnezeu sa il dea pe Iov pe mana lui. Dumnezeu a ingaduit sa se atinga de trupul sau dar nu de viata lui. Puterea lui satan este limitata de Dumnezeu.

| EvangelineDS a răspuns (pentru herot123):

Tu esti crestin?

| Danielcristian a răspuns:

Baiatu intreci masura cu intrebarile tale. Citi ani ai?
Parca ai 5 ani si nu ai auzit despre cine e Dumnezeu si cine e satana.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu, Dumnezeu e XxXBlackVampireXxX.
Slava ei! not worthy

| secrets a răspuns:

Pe bune, de unde ai ideile astea trasnite?

| Rapplex a răspuns:

Nu chiar, dar el l-a creat, deci e mi vinovat decat el. Oricum, din cauza lui Satan nu a prea a murit nimeni, dar in numele „Crucii" au murit milioane.(1938-1945 nu a insemnat nimic in comparatie cu ce a facut religia in toata istoria).

| Psychofuckingsocial a răspuns:

Nu fiule, ala tot incearca sa ma copieze dar nu ii reuseste!

| ateuNEGATIV a răspuns:

Satana nu exista citeste vechiul testament

| HermioneLove a răspuns:

Tu alta intrebare mai prosteasca nu ai? Dumnezeu este dragoste este lumina, viata vesnica! El este sfant si indelung rabadator! cum poti sa-l compari cu Satana? care-i diavolul cel mai rau! el ne doreste raul! pe viitor ai grija ce mai vorbesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HermioneLove):

Sa-ti fie rusine ca indrasnesti sa gandesti la o scara atat de redusa!

| HermioneLove a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Ce mi-ar placea sa nu existe satana!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HermioneLove):

Ia funda, dar sa nu uiti ca este cersita!

| HermioneLove a răspuns (pentru anonim_4396):

Thancks pentru funda!happy intrebam doar daca mi-o dai nu am cersit-o!laughing mersi oricum!

| Coconutz a răspuns (pentru HermioneLove):

Thanks nu thancks.Se pare ca cerseala pentru funda merge binisor.

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Nu am cersit lasa-ma in pace! i-am ceruto! hai dispar*! bye bye prostul*!

| Coconutz a răspuns (pentru HermioneLove):

Ce mie mar ce mie banana.Tot fruct e.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru HermioneLove):

Citeste vechiul testament

| HermioneLove a răspuns (pentru Coconutz):

Nici nu stii vorbi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HermioneLove):

Deci tu nu ai cersit ai cerut fundita!
Strangi cat mai multe sa te lauzi la prostul ala care te scoate la un suc sau sa te dai mare in fata celorlati useri care primesc fundite pe merit, iar tu numai tu stii cat de mult ai intins mana pentru ele.

| HermioneLove a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

L-am citit! si da din pacate satana/diavolul(cum o fi)exista este pretutindeni! dar din fericire exista si un D-zeu bun, sfant, plin de dragoste si milostiv care ne iubeste foarte mult si care ne scapa din ghearele satanei!

| HermioneLove a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica! stii ceva ia-ti funda idioata inapoi chiar nu mi-o trebuie1bagati-o undeva! si celelate le-am primit pe merit nu pe cersit ma taranule! cica ma laud! vorbesti prostii asa ca mai bine taci! mereu toti va gasiti pe mine cand cere fundita ca si cum nu toti o fac! dar normal ca nu mai mie mi se poate intampla! in fine baga-ti fundita undeva! vaaai eu am o 3392033 de fundite! am 5 desteptul* daca nu vezi bine cu ochi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HermioneLove):

De ce nu recunosti ca ai cersito si daca este "funda idioata" ea este meritul raspunsului tau!
Toate funditele pe care le ai sunt cersite mai ai si nesimtire sa spui ca nu uite dovezi:
1 http://www.tpu.ro/comics/cum-va-alinta-parintii-si-cum-va-cheama-pe-voi/
2 http://www.tpu.ro/......-fundaa-x/
Ce mai poti spune in apararea ta?

| monstrulet a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce rau esti! rolling on the floor

Întrebări similare