| anonim_4396 a întrebat:

D-zeu ne iubeste pe noi asa cum si noi iubim animalele mai mici gen pisica, perus, papagal?

14 răspunsuri:
| DaianutzuDai a răspuns:

Dumnezeu ne iubeste si ne vrea binele, trebuie sa ne rugam la el nu numai pentu noi si pentru aproapele nostru pentru sanatate bucurie in familie etc. Iar el iti va da tot ce vrei dar mai intai trebuie sa crezi in el. Trebuie sa fim buni nu numai cu gandul si cu sufletul! Si sa stii ne iubeste mult mai mult de atat

| ZK a răspuns:

Mie nu prea imi pasa de animalul meu de companielaughing. Cred ca la fel e şi treaba cu God.

| Anonymus314 a răspuns:

NU!, Dumnezeu ne iubeste ca un tata, noi suntem fii Lui.

| SookiexD a răspuns:

Am obs ca tu ai numai intrebari despre Dumnezeu thinking In loc sa te gandesti la toate astea. Incearca sa iti imaginezi ca tu esti centrul universului, toate se invart in jurul tau, iar el este doar o nascocire a unor oameni care scriau o banda desenata in piatra cu ajutorul unui cui. Imagineaza-ti ca tot ce vezi sau auzi este doar subconstientul tau. si mai spune-mi ce mai crezi despre THE ALMIGHTY GOD!?

Răspuns utilizator avertizat
| seagate a răspuns:

Mai degraba cum iubim noi animalele mai mari porcul, vaca, oaia.
Ai cumparat miel?

| ioana1704 a răspuns:

Dumnezeu ne iubeste, pentru ca suntem copiii lui. Asa cum parintii ( adevarati ) isi iubesc copiii, tot asa ne iubeste si el.

| Sh_Atat_mihail_1995 a răspuns:

Ai spus o mare prostie.
tu pentru un perus ti-ai da unicul fiu la moarte?
sau ai accepta ca acel papagal sa te faca,, cu ou si cu otet", sa se ridice cu ura impotriva ta, sa iti nege existenta, iar mai apoi sa ii ierti toate astea?
mai ganditi si voi cand puneti astfel d e intrebari

| Manieli a răspuns:

Sa stii ca ne iubeste mult mai mult decat iubim noi animalele

| Manieli a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Dar daca animalele ar incerca sa te omoare in fiecare zi si sa comploteze impotriva ta?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa si tu ceva in viata ta, incununeaza-ti creatia cu ceva subkim si vei iubi si tu cel mai mult ceva. ce?

| unbaiatanonim a răspuns:

Da, dumnezeu ne iubeste extrem de mult. Mai ales pe copii ce ii mai iubeste. De asta unii se nasc cu cancer si mor in chinuri groaznice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ioana1704):

Unde a fost Dzeu in perioada inchizitiei? Unde a fost in primul razboi mondial? Dar al doilea? Dar la Auschwitz? Hiroshima? Nagasaki?