| somios a întrebat:

Daca aflam din Biblie ca Dumnezeu ne spune ca El insusi este singurul Mantuitor si singurul Dumnezeu cum vedem aici:

Isaia 43.10. Voi sunteţi martorii Mei, zice Domnul, şi Sluga pe care am ales-o, ca să ştiţi, să credeţi şi să pricepeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu şi nici după Mine nu va mai fi!
11. Eu, Eu sunt Domnul şi nu este Mantuitor in afară de Mine!

Si vine un om care se da peste cap si face minuni si scamatorii ca el sa fie crezut ca Dumnezeu si mantuitor.
Voi ca oameni normali pe cine il credeti?
Pe Dumnezeu Creatorul sau pe acest om care vrea sa fie crezut ca Dumnezeu si mantuitor?

Chiar si daca acest om se numeste Isus-Christos?

13 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cu citatele astea din Biblie nu demonstrezi nimic, decat ca ai o imaginatie bogata.
Poti sa interpretezi cum vrei tu Biblia si sa spui ca ai gasit raspunsul.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Cu citatele astea din Biblie nu demonstrezi nimic, decat ca ai o imaginatie bogata.
Rastalmacesti Biblia si degeaba ca nu ajungi nicaieri. Biblia nu este ceva sigur si daca mergi cu rastalmaciri din astea poti sa faci si 100 de interpretari la un singur citat.
Poti sa interpretezi cum vrei tu Biblia si sa spui ca ai gasit raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la culcare ca delirezi.

Răspuns utilizator avertizat