| kira30 a întrebat:

Daca ai fi trait pe vremea cand Iisus era pe pamant si ai crede in Dumnezeu l-ai urma?
Si daca n-ai crede, iar tu ai vrea sa vobesti cu El ce i-ai spune?

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Daca ai fi trait pe vremea cand Iisus era pe pamant si ai crede in Dumnezeu l-ai urma?==nu am trăit pe atunci și este greu de imaginat că aș fi trăit pe atunci!

Si daca n-ai crede, iar tu ai vrea sa vobesti cu El ce i-ai spune?== altă întrebare aiurea, că nu aș fi dorit să vorbesc cu el, ( el cu e și nu cu E, pentru că nimicul nu este cu E!)

| RAY a răspuns:

Daca ai fi trait pe vremea cand Iisus era pe pamant si ai crede in Dumnezeu l-ai urma?

da, daca las vi vazut cu ochii mei ca face minuni de alea las fi crezut ca e mesia

Si daca n-ai crede, iar tu ai vrea sa vobesti cu El ce i-ai spune?

in primul rand cum a reusit tatal lui sa apara din absolut nimic si sa creeze 240 de miliarde de stele doar intro singura galaxie ori 400 de miliarde de galaxii din nimic

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai multi n-au crezut si s-au si inmultit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as spune sa se duca dracu.

| tudorviorel a răspuns:

Au fost oameni si atunci care nu l au urmat.sint oameni acum care ii urmeaza invataturile.referitor la intrebari am una fara raspuns pe care as adresao; de ce unii oamni o duc numai rau sint bolnavi iar altii se lafaie in bogatie si lux. oare nu am fost toti creati dupa chipul si asemanarea lui dumnezeu.

| 12faly56 a răspuns:

Ca sa vorbesti cu d-nul ISUS nu este nevoie sa te fi nascut atunci. poti sa vorbesti cu el si acum in rugaciune spunind-ui tot ce ai pe suflet si ce te framinta.incearca si-ai sa reusesti daca cumva nu esti prea mindra sa te rogi.

| HueyFreeman a răspuns (pentru 12faly56):

Cand vorbesti cu cineva este necesar ca acesta sa iti raspunda, altfel se numeste monolog.

| 12faly56 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Da daca este vorba de persoane.dar cind te rogi in duh nu cred ca se mai cheama monolog.

| 12faly56 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Am si eu o intrebare pentru tine. daca tu persoana normala vorbesti cu un mut cum se numeste aceasta discutie? in vechime Dumnezeu vorbea in mod direct cu oamenii placuti lui.aceiasi intrebare pentru. cel care a intrebat :de ce oamenii credinciosi sint ipocriti. daca nu cunosti sau nu te duce mintea asta nu inseamna ca cei credinciosi sint vinovati sau ipocriti.vinovat este cel ce ignora faptele istorice.d-nul ISUS a fost pe pamint dovedit istoric asa cum a fost IROD, Cezar, Mihai viteazul sau Ceausescu. ASA CA NU MAI NEGATI ISTORIA.

| HueyFreeman a răspuns (pentru 12faly56):

Se numeste dialog. Eu comunic cu el prin limbajul semnelor si el imi raspunde tot la fel. Nimeni nu a zis ca Iisus nu a existat.