| zeus24 a întrebat:

Daca ai implinit 18 ani si locuiesti inca cu parintii, ei mai au dreptul sa te oblige sa participi la slujbe?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,,dar daca fac asta vezi de viata ta independenta de parinti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dreptul sa iti bage religia pe gat nu au nici cand esti minor.

| Holiday a răspuns:

In orice tara civilizata nu te pot obliga sa faci asta nici minor fiind.
Dar ca sa-ti raspund la subiect, nu, nu te pot obliga. Dar te pot santaja cu diverse pentru a incerca sa te determine sa participi la prostiile astea.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Nu.Din punct de vedere social ești major, dar cum unii părinți tot cred încă ca ești copil, au tendința să facă ceea ce au făcut 18 ani cu copilul lor, și anume să-l pună să facă ce vor ei.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS
Folosind șantajul ca încă mai stai în casă cu ei, posibil pe banii lor, etc. Dacă ești independent măcar financiar de ei, atunci șantajul se diminuează.

| Nilsson a răspuns:

Nu prea au dreptul, dar atat timp cat tu esti cel care depinde de ei nu prea ai niciun cuvant de spus.
Cand o sa fii pe barba ta poti sa faci ce vrei.

| Mircea08 a răspuns:

Nu

| 6684464 a răspuns:

Acoperisul lor, regulile lor.

Răspuns utilizator avertizat
| MarcelGigelCanal a răspuns:

Normal ca nu, nu au voie sa te oblige ci doar sa te bata pana cand esti de acord sa te duci de buna voie