| LoveToHate a întrebat:

Daca ai putea sa-l intalnesti pe Dumnezeu ce l-ai intreba?

Răspuns Câştigător
| alexserban a răspuns:

Dc nu suntem egali in tot ce avem

45 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Deja mi-as epuiza toate resursele de imaginatie inchipuindu-mi ca individul exista si poate fi intalnit. Nu-mi mai ramane cu ce sa-mi imaginez si ce l-as intreba. Probabil, nimic, pentru ca nu mi se pare civilizat sa sari pe unu' cu intrebarile.

| Inferno a răspuns:

Exista un boson gauge al celei de 1 4 forte, si anume gravitatia?
Cu alte cuvinte: Exista particula numita graviton?
De ce forta gravitationala este atat de mica, comparativ cu celallte forte?
Exista si alte dimensiuni, iar aceaste particule trec din una in alta? (T corzilor)

| Geass a răspuns:

Unde-s micii cei promişi? L-aş întreba dacă există o conspiraţiei a săpunului şi a apei pentru că mulţi oameni când scăpa săpunul dau cu apă apoi peste el ca să îl cureţe, da ce frate e o conspiraţie apa spală săpunul dar pe noi nu, trebuie să ne dăm şi cu săpun.

| danay72 a răspuns:

Nu l-as intreba nimic, doar i-as multumi pentru tot ce a facut pentru mine si pentru ca fac parte din poporul sau minunat.Psalmi139:14

| 4b a răspuns:

De unde atata iubire pentru niste ''straini''?

| hellchild a răspuns:

Vi la o bere in Heaven Club?

| quartz1999 a răspuns:

L-as implora sa ma mai intalnesc macar odata cu cei dragi care au murit.

| RAY a răspuns:

Nimic pentru ca nu exista

| LoveToHate explică (pentru RAY):

Daca ti-ai imagina ca Dumnezeu exisata ce l-ai intreba?

| RAY a răspuns (pentru LoveToHate):

De ce permite sa moara copii in africa de foame iar vaticanul e plin de aur

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RAY):

Așa crede ți dvs

| 4b a răspuns (pentru RAY):

De parca El e de vina ca oamenii is tembeli...in special aia de la vaticani care il ridica in slavi pe saracia lui de papa lapte care o sa ne faca viata un calvar...

| catalina62572 a răspuns (pentru 4b):

Si mai ales ca despre el se vorbeste ca ar fi anticristul, da friul liber si altor religi care il reneaga pe isus ca fiul lui D-zeu. si tot de la el din(gasca se mai aude de monarhi catolici pedofili.)ai dreptate calvarul e nimic spus.rasp pentru 4bb4

| 4b a răspuns (pentru catalina62572):

Multam de completare...asa-i cata, ''calvarul e nimic spus''

| catalina62572 a răspuns (pentru RAY):

Dar daca tu nu crezi in D-zeu cum il poti critica mai ai si curaj? de unde sti tu sau ce te face sa crezi ca vina lui, pentru foametea celor din africa.de guvernul lor ai auzit de finantele lor sti, de oameni de politica ai auzit? Cu vaticanul pai e o alta mincare de peste, aici nu te condamn, ca de acolo se va forma si anticristul, si cum spunea si un prieten de acolo porneste calvarul.Nu mai da vina pe D-zeu cind tu nici nu crezi in el.ok? nu te supara dar asta e.(pentru raymusic22tm)

| RAY a răspuns (pentru catalina62572):

Dar daca tu nu crezi in D-zeu cum il poti critica mai ai si curaj?

fata m-a intrebat ce las intreba daca las vedea, asta las intreba, eu nu dau vina pe ceva ce nu exista

| RAY a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu nu cred omule nu am credinta pentru ca nu exista zeul tau, tu ai credinta pentru ca nu exista mii de zei? eu am observat ca zeul tau a fost inventia omului

| RAY a răspuns (pentru 4b):

Personajul imaginar zeul evreu daca ar exista desigur ca macar sar arata nu ar sta ascuns acolo ca un soricel si sa se arate prin icoane plagand sau asa zisele minuni de ce nu se arata, oare ca motivul pentru care nu se arata e si in mitoogia egipteana ca e duh, ca nu il putem vedea nu e doar o copiere din mitologia acea, desigur ca asa zeii s-au suparat pe oamenii acum sunt in olimp ascunsi se supara cand sunt negati si exemplele pot continua din moment ce zeul evreu e o copie din alte mitologii

| RAY a răspuns:

Cine nu este cu zeus este impotriva lui!
vezi ca esti impotriva lui

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noi oamenii nu putem să îl vedem niciodată pe Dumnezeu, deoarece el este o ființă spirituală invizibilă. Iar referitor la ce l aș întreba? Noi ave m marele privilegiu că ne putem ruga lui, prin rugăciune, în armonie cu voința lui, îl putem ruga și cere ce dorim, dar cu condiția ca lucrurile dorite să fie bune, dumneavoastră vă rugați lui Dumnezeu?

| WhatheWow a răspuns:

Ce nevoie are de noi, niste creaturi insignifiante; ar putea sa ne lase sa ne traim viata si atit?

| WhatheWow a răspuns:

E, spune pentru ce am fost creati?

| WhatheWow a răspuns:

Asta nu cumva e un paradox? Am fost alungati de linga el si acum vrei sa spui ca ii pare rau si ne vrea inapoi?

| WhatheWow a răspuns:

Sa aleaga ce, intre Iad si Rai? Bine inteles ca v-a alege Raiul.

| WhatheWow a răspuns:

" Lumea" de azi e formata si din oameni buni cu alfel de convingeri; asta nu inseamna ca vor ajunge in Iad!

| WhatheWow a răspuns:

Si cine nu face parte din religia ta, tot impotriva lui Dumnezeu e? Chiar, de curios, tu din ce cult faci parte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-aş întreba de ce îi lasă pe oameni să facă ce vor. Dacă tot e "tatăl nostru" de ce nu intervine în cazul unui atentat cu bombă, de exemplu? De ce ne lasă să ne omorâm între noi?

Răspuns utilizator avertizat
| Aneurysm a răspuns:

Există viaţă după moarte?
Va fi vreodată pace în lume?
Dacă da, ce se va întâmpla după?
Asculţi Nirvana?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aneurysm):

Ultima e genială. laughing

| unbaiatanonim a răspuns:

I-as cere o gramada de explicatii.

| AlbaAura a răspuns:

Nimic.Dumnezeu imi raspunde fara sa-l intreb.Si la doar ce se cuvine sa stiu.

| Raynn a răspuns:

L-as intreba cat e ceasul.

| Inferno a răspuns (pentru Raynn):

Exact la asta m-am gandit si eu prima data.

| UnVis a răspuns:

Las intreba : Cum a fost creat el

| UnVis a răspuns:

Esti un preot sau ceva de genu? fiind ca pari foarte intelept prin vorbele tale.

| werewolfbruno a răspuns:

happy il am pe TATA langa mine mereu si pot sa il intreb

| KameliaAura a răspuns:

M-as bucura de prezenta Lui.Atat

| catalina62572 a răspuns:

Buna! Pe D-eu nu ai cum sa-l intilnesti asa ca pe unul de pe strada.El este un Duh nu este o persoana fizica sau juridica. Il poti cunoaste prin intermediul bibliei sau a rugaciunilor.Si acum sa iti raspund:Ia-s spune sa stearga de pe fata pamintului tot raul.toate persoanele rautaciose, si sa ne ierte pe toti de pacatele noastre.

| Purec a răspuns (pentru catalina62572):

"Ia-s spune sa stearga de pe fata pamintului tot raul.toate persoanele rautaciose, si sa ne ierte pe toti de pacatele noastre. "

Ori vrei sa ii ierte pe toti pentru pacatele lor, ori vrei sa ii calce in picioare pe cei rai. Tu si in fata lui Dumnezeu ai ramane tot proasta.

| catalina62572 a răspuns (pentru Purec):

Pentru purec21.vezi ca eu nu te-am jignit, si chiar ma rog lui D-zeu, sa te ierte pentru cuvintele tale.Tu insa invata sa vb lucruri care se potrivesc invataturi sanatoase.din prostia mea o sa-ti raspund asa cel rau(adica tu) cauta doar rascoala, mai bine sa intilnesti o ursoaica jefuita de pui ei decit un nebun in timpul nebuniei lui.Chiar si un prost ar trece de un intelept daca ar tacea si de priceput daca si-ar tine gura, la urma urmei cinei prostul eu sau tu? Intelepti vor mosteni slava dar cei nebuni locuinta morti.

| Purec a răspuns (pentru catalina62572):

Nu a vrut sa fie o jignire, doar ca ceea ce ai spus era ilogic si ridicol. Sa sti ca citatele nu impresioneaza cu nimic. Ce reprezinta pentru tine invataturile sanatoase pe care le aduci in discutie? As vrea totusi sa ai o parere a ta, simte, gandeste si descopera lumea. Te ascunzi in spatele unor citate si dogme, traiesti prin altii intr-un fel. Imi pare rau ca te-am jignit, nu imi sta in caracter, nici nu stiu de ce am reactionat asa. Imi cer scuze! Dupa umila mea parere, fiecare dintre noi trebuie sa vorbeasca si sa isi exprime parerea.

". Chiar si un prost ar trece de un intelept daca ar tacea si de priceput daca si-ar tine gura,"

Tipic crestinilor as zice. Fraza care va caracterizeaza in cel mai bun mod. Crestinismul asta promoveaza: sa taci, sa iti ti gura, sa nu te exprimi, sa crezi in ce spun altii, sa nu cercetezi, sa traiesti prin ceea ce au spus altii...trist

| catalina62572 a răspuns (pentru Purec):

Da, un raspuns de la un pshiholog.nu critica ca sa nu fi criticat.fiecare este liber sa isi exprime opinia daca tu nu ai apreciat raspunsul meu, si asta e o parere, ok.cuvintul "prost" la ce se referea? la o persoana inculta? nu ma retin marea intelectuala, dar nici nu accept insulte de la un necunoscut.

| DaDiSk a răspuns:

Las intreba "ce faci?"Fundoi?puppy dog eyes

| loredanapopescupupu a răspuns:

Eu L-as intreba cand o sa imi vina ceasul.